Bakan Soylu'dan camide müzik tepkisi!

İzmir'de cami hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasına tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "biz birçok şeyin hakkından geldik bunun da hakkından geliriz buluruz yani. Buluruz ona da caminin dibinde ezanı dinletiriz" dedi

Bakan Soylu'dan camide müzik tepkisi!

Mamak Belediyesi tarafından düzenlenen "Musiki Muallim Mektebi Sohbetleri" programına konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'de cami hoparlöründen Çavbella şarkısının çalınmasına tepkisini dile getirdi.

Olayı 'ahlaksızlık' ve 'inançsızlık' olarak niteleyen Soylu, "Böyle bir dine karşıtlık beklenmez. Bu Ramazan ayında milletin bu konudaki düşüncelerine inaçlarına saldırı beklenmez. Ama biz birçok şeyin hakkından geldik bunun da hakkından geliriz buluruz yani. Buluruz ona da caminin dibinde ezanı dinletiriz" dedi. 

İzmir'de geçtiğimiz günlerde birçok ilçesindeki camilerden aynı anda İtalyan halk şarkısı Bella Ciao (Çav Bella) çalındı. Sosyal medyada çok sayıda kullanıcının paylaşım yaptığı olayla İzmir Müftülüğü, ildeki camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasına ilişkin inceleme başlatıldığını ve bu konuda suç duyurusunda bulunulduğunu açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER