banner51

Bakan Çavuşoğlu: Fırtınalı günler yaşıyoruz ama...

Yunan mevkidaşı ile birlikte düzenlediği basın toplantısında knuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Fırtınalı günler yaşıyoruz zaman zaman ama diyaloğu çözüm olarak görüyoruz" dedi.

Bakan Çavuşoğlu: Fırtınalı günler yaşıyoruz ama...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Yunan mevkidaşı Nikos Kocias, Yunanistan'ın yenilenen İzmir Başkonsolosluğu binasının açılışını gerçekleştirdi.

İki bakan burada düzenlenen basın toplantısında konuştu.

"Türkiye ve Yunanistan coğrafyamızın ve tarihin kilitlediği ülke. İki büyük medeniyeti temsil ediyoruz" diyen Çavuşoğlu, şunları söyledi:

"Her iki ülkede de sayısız kültürel mesajlar var. Dillerimizde ortak 5 bin kelime var. Tüm bunlar halklarımızı yakınlaştırıyor. Anlaşamadığımız günler var, fırtınalı günler yaşıyoruz zaman zaman. Ama iş birliği ve diyaloğu çözüm olarak görüyoruz. Görüş ayrılıklarımız sır değil. Yunanistanı hedef alan darbeciler ve hainler bizim ülkemizde barınamaz. İzin vermeyiz."

Yunan Bakan Kocias ise "Darbe girişimine karşı Türkiye'nin yanında yer aldık" ifadelerini kullandı.

YUNAN BAKAN, SAVAŞ UÇAKLARININ SESİNİ DUYUNCA PANİK OLDU

Öte yandan İzmir'deki açılış töreni sırasında işgalden kurtuluşun 96'ıncı yıldönümü için 9 Eylül'de gösteri yapacak Solo Türk uçaklarının prova uçuşlarından gelen sesler de salona ulaştı.

Konuk Bakanın uçak sesleri üzerine parmağıyla havayı işaret etmesi üzerine Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, gülümseyerek endişelenecek bir durum olmadığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER