banner51

Bademli'de üretiliyor, Avrupa'ya ihraç ediliyor

Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Olivtech 8. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı'na yemyeşil standıyla renk kattı.

Burak Cilasun / BEN Haber

Olivtech 8. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı kapsamında birçok önemli firmayla birlikte kooperatifler de ilgi odağı oldu.

BADEMLİ KOOPERATİFİ İLGİ ODAĞI OLDU

İzmir'in gururu olmayı başaran kooperatiflerden biri olan Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi de Fuar İzmir'de yerini alan kooperatiflerden biriydi. Fidandan yoğurda, zeytinden zeytinyağına, ayrandan tereyağına ve peynire kadar geniş bir ürün yelpazesi olan Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Selçuk Bilgi, ürünlerinden bahsetti.

"AVRUPA'YA İHRAÇ EDİYORUZ"

Bilgi, "Elimizden geldiğince tüketicilerimizin sağlığı, gıda güvenliği ve hijyen hassasiyetiyle üretim yapmaktayız. Meyve fidanından tutun, zeytin ve süt ürünlerine kadar üretimimiz var. Örneğin Bademli olarak antik yağımız var. Binlerce yıllık ağaçlarımız zeytinlerinden yağ üretiyoruz. Bu yağın yaşlanmayı geciktirdiği belirtiliyor. Ürünümüzü başta İsviçre olmak üzere Avrupa ülkelerine de satıyoruz." dedi.

Fuar ziyaretçilerinden Bademli standını ziyaret etmelerini de isteyen Bilgi ayrıca, Muğla'dan gelen kooperatifçi kadınlara da kendi kooperatiflerini tanıttı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER