banner51

Ayvalık'ta deniz patlıcanı avcılarına operasyon

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, deniz patlıcanı avcılığını devletin belirlediği kriterler dışında yaptığı tespit edilen balıkçı teknelerine, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Jandarma, Liman Başkanlığı ile Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından operasyon düzenlendi

Ayvalık'ta deniz patlıcanı avcılarına operasyon

Sabah saat 10.00 sıralarında Altınova sahilinde başlayan operasyon gün boyu devam etti. 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu'nun 8'inci maddesini çiğneyerek algarna ile deniz patlıcanı avcılığı yaptığı belirlenen teknelere baskın yapan ekiplere, Ayvalık Belediyesi de araç ve ekipman desteği verdi. 

Bom direği ve ırgat bulundurmanın yasak olduğu belirtilerek, onlarca özel teknedeki malzemelere el konulduğu ve 3 bin 200’er TL idari para cezası yazıldığı öğrenildi.

DENİZLERİN GELECEĞİ İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
Daha çok Uzak Doğu ülkelerinden rağbet gören, kozmetik, tıp ve yemek sektöründe kullanılan deniz patlıcanları, denizlerin filtresi gibi çalışıyor. Bir deniz patlıcanı yılda 150 ton kumu filtre ederek temizleyebiliyor. Bu özelliğiyle deniz patlıcanı kirlenen denizler için kurtarıcı olabilecek bir canlı.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 22:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar öz
Serdar öz - 4 hafta Önce

2 senedir neyi beklemişler

Bilal çavuş
Bilal çavuş - 4 hafta Önce

Cezalar caydırıcı değil yetersiz ve az denetlemeler, yetersiz , avrupada tekneye devlet el koyup, birdaha denizde olta balıkçılığı, dâhi yaptırmıyor. Günah üç beş kişi para kazanıcam diye göz göre gere katlediliyor.

Mehmet şirin tekin
Mehmet şirin tekin - 4 hafta Önce

Tek suçlu devlet kapat fabrikasını ne yapacak adam patlıcanı ama gelir kaynaklarından 1 si kesilecek kimsenin patlıcanı falan düşündüğü yok herkes paraya gözünü dikmiş maneviyatta kalmadı memlekette

H.Hüseyin cengiz
H.Hüseyin cengiz - 4 hafta Önce

Dikili.de sahil güvenlik bunlara göz yumdu denizi talan ettiler .yazıklar olsun.

Erdem  kayan
Erdem kayan - 4 hafta Önce

Yakalananlar sadece devede kulak.
Çok uzun sürmez . İki sene içinde ayvalık balığı resimlerde görecek. Adeta katliam var burada . Balık yuvaları talan oluyor ne yavru kalıyor ne yumurta. Çekilen algarnaların içinden çıkan, yavru 'kalamar, ahtapot ıstakoz ne cinsten ararsanız var . Durum çok ciddi türkiyenin en çeşitli en lezzetli balık yetişen şehri ayvalık tır. Bir yandan yasak diyorsunuz .bir yandan ayvalıkta bu patlicanları alan bir sürü tüccar var tüccar diyorum çünkü bu adamlar birkaç sene içinde ayvalığın en zenginleri arasına girdi . Birileri zengin olacak diye güzelim şehrin geleceğini katartmayın . Balıkçılar ağlarını boş atıp boş kaldırıyor.

Binnur Yesilbas
Binnur Yesilbas - 4 hafta Önce

Gürültü ve tekmeler yuzunden sahil guzelligi kalmadi.Cezalar yeterli degil

SIRADAKİ HABER