Atatürk mü, Bornova mı?

İzmir için yeni bir tartışma konusu daha gündeme geldi... Göztepe'nin Galatasaray'ı ağırlayacağı maç, Atatürk'te mi yoksa Bornova Stadı'nda mı oynanacak?

Atatürk mü, Bornova mı?

KADİR ÇETİNKAYA yazdı...

Göztepe’nin taraftarı; Türkiye’nin dışında, dünyanın çoğu yerinde bilinir.

Sarı kırmızılı renklere gönülden bağlıdırlar; onlar için takımlarının hangi ligde mücadele ettiğinin pek de önemi yoktur.

Türkiye’de futbol; başarı ve skor endeksliyken, sarı kırmızılı taraftarlar için bu böyle değildir.

Göztepeliler, taraftarlık örneğini her zaman göstermişlerdir.

Bundan kimsenin şüphesi dahi olamaz.

***

14 yıl aradan sonra ait olduğu lige dönen Göztepe, bu yıl Süper Lig’in adeta tozunu attırdı ve ‘özlenen’ takım olduğunu bir kez daha gösterdi…

Başkan Mehmet Sepil de, geldiği günden beri ortaya koyduğu tavırla ve aldığı ‘radikal’ kararlarla, kulübün değişiminde en büyük rolü üstlendi.

‘Uluslararası bir Göztepe’ yaratmak için yola çıkan Sepil, Göztepe’nin geleceğini belirleyecek Yeni Gürsel Aksel Stadı’yla da ilk günden beri bizzat ilgilendi; projesini yeniledi, kapasitesini de artırdı...

***

Başkan Sepil, ‘ekonomi’den anlayan, futbolun kente kattığı değeri bilen, Göztepe başkanlığının yanında başarılı bir işadamı.

Sepil, sezon başında, “Bornova Stadı, bizim yuvamız” diyerek; içeride oynanacak tüm maçların adresini net bir şekilde belirtmişti.

Ancak son maça özel, Göztepe’nin gelecek sezonki ekonomisi ve İzmir esnafını da düşünerek;Galatasaray maçı, Atatürk Stadı’nda oynansın” önerisini getirmek istiyorum.

***

Göztepeli taraftarların, bu konudaki tavrını net olarak tahmin edebiliyorum.

Haklı olarak, “Biz 3 puanı almak için sahada olacağız. O yüzden atmosferimizi oluşturabilmek adına Bornova’da oynamak istiyoruz” diyeceklerdir.

Ancak ben de, İzmir’i düşünerek hareket etmemiz gerektiğini; otellerin, restoranların dolacağını, bu yüzden kentimiz adına, “Gelin, bu maçı Atatürk Stadı’nda oynayın” diyorum.

***

Galatasaray yönetiminin Türkiye Futbol Federasyonu’na yapacağı ‘Atatürk Stadı’ başvurusu, TFF’den nasıl döner, Göztepe cephesinde nasıl bir karar alınır kestirmek şimdiden zor.

Ancak İzmirli, misafirperverliğini her zamanki gibi yine göstersin.

Göztepe, Galatasaray’ı Atatürk Stadı’nda ağırlasın….

“Kazanan İzmir olsun” diyorum.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 15:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal Güzelyurt
Kemal Güzelyurt - 2 yıl Önce

Bu kulüp amatör kümeye kadar düşerken İzmir ne yapmışta şimdi biz İzmir'e kazandıracağız? İzmir kazanacaksa şehir bilinciyle kazansın, tıpkı Bursa gibi Eskişehir gibi Trabzon gibi.. Gs gelmesin demiyoruz lakin bizde turist kaldıracak sakinlikte değiliz..

SIRADAKİ HABER