ASİD ve Muhtarlar Derneği’nden anlamlı işbirliği

ASİD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Devran ve Aliağa Muhtarlar Derneği’nin yeni Başkanı Sevil Köse’yi ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Köse ve Devran; iki derneğin de önümüzdeki süreçte ortak projeler hayata geçireceğinin sinyallerini verdi

ASİD ve Muhtarlar Derneği’nden anlamlı işbirliği

Geçtiğimiz günlerde Dernek Başkanlığı’na seçilen Kazım Dirik Mahallesi Muhtarı Sevil Köse ile ilçenin sorunlarını da paylaşan Başkan Devran; Aliağa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ASİD)  olarak  sivil toplum gücünün ve yerel idarenin en önemli ayağı olan muhtarlıkların önemine değinerek; bayram ve çocuklar için başlayan bu dayanışmanın artarak süreceğini söyledi.  Muhtarlar Derneği Başkanı Sevil Köse ise; ASİD’in kendileri aracılığı ile çocukları sevindirmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken; Aliağa’nın iş dünyası, muhtarları ve yerel tüm unsurları ile bir bütün olduğunu vurguladı.

HAYATIN HER ALANINDA

Sevil Köse’nin aktif bir muhtar olarak Dernek Başkanlığı’nda da başarılı olacağına inandığını belirten ASİD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Devran; “ ASİD olarak güçlenerek yolumuza devam ederken, sivil toplum dayanışmasını esas alıyoruz. Hayatın her alanında olmaya çalışıyoruz. Böyle de olmalı. Sayın Köse doğru bir tespit yaptı. Bir yaşam alanı, tüm unsurları ile bir bütündür. Aliağa iş insanı, halkı, sanayicisi, muhtarı tüm dinamikleri ile bir bütündür ve dayanışma kültürünü yerleştirerek ilçenin kalkınmasına birlikte katkı koymalıdır. Kendisinin bu  temsiliyette başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Biz de ASİD olarak, ilçemizin her türlü hassasiyetini kendileri ile işbirliği içinde ele almayı ve sorunların çözümüne katkı koymayı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

"KÖKLÜ ÇÖZÜMLER ÜRETMEYE İHTİYACIMIZ VAR"

Aliağalı ve İzmirli hemşerileri başta olmak üzere, tüm İslam aleminin bayramını kutlayan Devran; böyle günlerde başta çocuklar olmak üzere, herkesin kenetlenerek birlikte mutlu olmasının önemine değinerek; “ Sevil Muhtarımız ve dernekleri aracılığı ile çocuklarımıza ulaşmış olmanın mutluluğunu da bizler yaşıyoruz. Ülkemiz gerçekten olağanüstü bir süreçten geçiyor. Sosyal ve ekonomik sorunlar her yerde olduğu gibi ilçemizin de gündemi. Ama köklü çözümler üretmeye ihtiyacımız var. Bunu ilerleyen zamanda başka projeler ve kalkınma hamleleri ile ortak bir zemine taşıyacağız. Çünkü Aliağa; hızla gelişen sanayi ve özgün tarafları ile farklı ve kökten bir bakış açısına ihtiyaç duymakta” dedi.

DUYARLI BİR SİVİL TOPLUM GÜCÜ

ASİD Yönetiminin duyarlılığı için teşekkür eden ve Başkan Devran’la aynı dili konuşuyor olmaktan mutlu olduklarını belirten Sevil Köse ise; muhtarlığın, sıradan bir sorumluluk olmadığına dikkat çekerek şunları söyledi. “ Bizler; bir yerleşim alanının insana dair tüm soru ve sorunları ile doğrudan muhatap olan bir iş yapıyoruz. Sorumluluğumuz büyük. Halkımız, ilk olarak bize ulaşıyor, bizlerden çözüm bekliyor. Aliağa’da 30 mahalle ve dolayısı ile 30 muhtarlığız. İlçemizin sorunlarının çözümü için, halkımızın beklentilerine karşılık verebilmek için sivil toplum gücünün dayanışması gerçekten önemli. Bunu önemsiyorum ve ASİD’e de bu işbirliği için teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Köse de herkesin bayramını kutlayarak; çocukları mutlu etmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER