Ak Partili Yıldırım’dan sokak hayvanları için anlamlı kampanya

AK Partili Temel Yıldırım’dan oldukça anlamlı bir kampanya geldi. Yıldırım sokak hayvanları için Konak’ta Kemeraltı esnafına su ve yemek kabı dağıttı

Ak Partili Yıldırım’dan sokak hayvanları için anlamlı kampanya

AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Aday Temel Yıldırım, 24 Haziran seçimlerinin belki de en anlamlı kampanyalarından birine start verdi. Konak’ta Kemeraltı’nda esnafa sokak hayvanları için su ve yemek kabı dağıtan Yıldırım, “Yaz mevsimindeyiz. Hava sıcaklıkları bazı günlerde 40 dereceye kadar çıkıyor.  Su ve yemek sıkıntısı çeken sokak hayvanları perişan. Biz Ramazan günlerinde susuzluğun ve açlığın ne demek olduğunu hepimiz kısıtlı da olsa yaşıyoruz. Onlar bizim sahurdan iftara kadar yaşadıklarımızı günlerce yaşıyor. Ancak unutmayalım ki onların dili yok” dedi. 

CAN DOSTLARIMIZ SUSUZLUKTAN ÖLMESİN 

“Hayvanları sevmeyen insanları da sevemez” diye konuşan Yıldırım, kuşlar ve sokak hayvanları konusunda İzmirlileri daha duyarlı olmaya çağırdı. Temel Yıldırım, “Bir kaba biraz su ve yiyecek koyup kapımızın, işyerimizin, penceremizin önüne koyalım. Bu aşırı sıcak günlerde “can dostlarımız” hayvanların açlık ve susuzluktan ölmesine seyirci kalmayalım. Bu bir insanlık görevidir” diye konuştu.

BELEDİYELER DUYARSIZ 

İzmir’de CHP’li yerel yönetimlerin insana hizmet vermediği gibi sokak hayvanlarını da düşünmediğini sözlerine ekleyen Yıldırım, “Bir farkındalık oluşturarak bu eksiği toplum olarak bizler karşılayacağız” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER