AK Partili Kaya'dan, İnce'ye sert eleştiri!

AK Parti İzmir Milletvekili Kaya, 24 Haziran seçim çalışmaları için saha turlarına devam ediyor. Torbalı ve Menderes'e giden Kaya, CHP'nin adayı İnce'ye yönelik sert eleştirilerde bulundu

AK Partili Kaya'dan, İnce'ye sert eleştiri!

24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında İzmir'in dört bir yanını turlayan AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, çalışmalarına Torbalı ve Menderes'te devam etti. Torbalı'nın kırsal mahalleleri olan Subaşı, Pamukyazı, Çaybaşı, Yazıbaşı, Kuşçuburun ve Yoğurtçular'a giden Kaya, iftarını Yoğurtçular sakinlerinden Yusuf Yapılcan'ın evinde açtı. Torbalı'dan sonra Menderes'e giden Kaya, Balkan Soydaşları Kültür ve Dayanışma Derneği'nde bir toplantı gerçekleştirdi.

Kaya, 24 Haziran'daki seçimlerin önemine işaret ederek, "Seçimin ardından, Türkiye'nin potansiyelini tam anlamıyla kullanabilmesini sağlayacak cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi fiilen işlemeye başlayacak. 16 yıldır sadece ülkesini düşünen ve milleti için gece gündüz demeden çalışan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde geleceğe yürüyeceğiz" dedi.

İNCE'YE SERT ELEŞTİRİ

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin halen sınır ötesi operasyonda olan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları için sarf ettiği sözleri eleştiren Kaya, İnce'nin günlük siyaseti devletin bekasından üstün gördüğünü ifade etti. İnce'nin bu tavrını milletin affetmeyeceğini belirten Kaya, "HDP'li Selahattin Demirtaş'ı cezaevine ziyarete giden İnce, terörle mücadelede destanlar yazmış bir komutana 'Apoletlerini sökeceğim' diyor, kendisine 'Bu sözünüz Kandil'e operasyona hazırlanan askerin moralini bozar mı' sorusu sorulduğunda ise 'Asker benim moralimi düşünsün' cevabını veriyor. CHP'li İnce, günlük siyaseti devletin bekasından üstün görme şuursuzluğu içindedir. Bunu milletimiz affetmez" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER