banner51

AK Partili Baran: Karşıyaka'yı ranta teslim etmeyeceğiz!

Karşıyaka Belediyesi'nin ilçedeki asansör bakımları için yeni bir şirketle anlaşmak için harekete geçmesine AK Partili Ahmet Uğur Baran'dan tepki gecikmedi. Baran, "İlçemizi 'Özkan pazarlama' olarak da anılmaya başlanan bir ranta teslim etmeyeceğiz." dedi.

AK Partili Baran: Karşıyaka'yı ranta teslim etmeyeceğiz!

Burak Cilasun / Ben TV

Karşıyaka Belediye Meclisi'nde dün görüşülen ve CHP'li üyelerin oylarıyla kabul edilen, ilçedeki asansör bakımlarına yönelik yeni bir firmayla anlaşılmasına yönelik Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın yetkilendirilmesinin etkileri sürüyor.

Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda Karşıyaka Belediye Meclisi Engelliler ve Yaşlılar Komisyonu Başkanı AK Partili Ahmet Uğur Baran, yetkilendirmeye tepki gösterdi.

"CHP YANLIŞ YOLA SAPARSA..."

Ben TV'ye açıklamalarda bulunan Baran şunları söyledi:

"Son günlerde çeşitli basın-yayın organlarında CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın, önce partisine bağlı bir basın kuruluşu için belediyeleri her ay aidata bağladığı, ardından da İstanbullu bir asansör şirketi ile İzmirli belediyeler arasında aracılık yaptığına dair haberleri kaygıyla takip ediyoruz. Böylesi haberleri okuduğumuz bir dönemde, Karşıyaka'da da asansör konusunun gündeme getirilmesini sadece bir tesadüf olarak görmek mümkün değil. Belediye Meclisi'ndeki konuşmamda konuya dair hassasiyetimizi belirttiğimde Sayın Başkan Cemil Tugay, bu şirketle çalışıp çalışılmayacağına dair net bir cevap vermemiştir. Adrese teslim bir ihale yahut doğrudan hizmet alımı şeklindeki bir anlaşmanın yapılmasının ihtimal dahilinde gündeme gelmesi bile Karşıyaka için üzücüdür. Karşıyaka'nın hakkını da, parasını da siyasi ranta kurban vermeyeceğiz. CHP ilçemizde aldığı oya güvenip, buradan güç alarak yanlış yollara sapmaya kalkarsa en güzel cevabı yine Karşıyakalılar verecektir. Konunun takipçisi olacağımızı başta Karşıyakalı hemşerilerimiz olmak üzere, tüm kamuoyunun bilmesini istiyorum." 

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER