AK Parti ve CHP arasında 'patates-soğan' krizi

Aziz Kocaoğlu’nun İzmir'de 35 bin aileye 10’ar kilogramlık soğan ve patates dağıtılacağını duyurmasının ardından AK Parti İzmir İl Başkanı Şengül'den açıklama geldi. Şengül, “Stokçuları uzakta aramaya gerek yok. Bedava patates, soğan dağıtacağız diyerek algı oluşturmaya çalışanlar, kendilerini ele veriyor." dedi.

AK Parti ve CHP arasında 'patates-soğan' krizi

BEN TV - İzmir'de AK Parti ve CHP arasında 'tanzim satış' krizi yaşanıyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun "İzmir'de dar gelirli 35 bin aileye, kooperatifler aracılığıyla 10'ar kg. patates ve soğan dağıtacağız. Vatandaş tanzim satışa gitmeyecek. Ürünler evine gelecek. Üstelik para ödemeyecek. Aramızda o kadar fark olsun artık.. #İzmirfarkı" açıklamasına, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül tepki gösterdi.

Şengül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Büyükşehir'i stokçulukla suçladı.

İşte Şengül'ün o açıklaması:

"Stokçuları uzakta aramaya gerek yok. Bedava patates, soğan dağıtacağız diyerek algı oluşturmaya çalışanlar, kendilerini ele veriyor. Tanzim satışta amaç, fiyatların düşmesini sağlamak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 10’ar kilo patates ve soğan dağıttığında fiyatlar düşecek mi? Ucuz sebze ve meyveye ulaşmak, İzmir’in de hakkı. İstanbul ve Ankara’da yaşayanlar bu imkandan yararlanıyorsa, İzmir bundan mahrum kalamaz. Büyükşehir Belediyesi tanzim satışı yapmasa da AK Partili belediyelerde en kısa sürede bu işlemi başlatacağız. Halkımızın içi rahat olsun."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER