AK Parti İzmir'den seçim çalışmalarına 'hayati' mola

AK Parti İzmir Büyükşehir Adayı Nihat Zeybekci, Öykü Arin ve tüm lösemi hastaları için kan bağışında bulundu. Zeybekci, 25. kez kan bağışında bulunduğunu ifade etti.

CANSU TEMİR AKSU / BEN TV

AK Parti İzmir'de, bugün seçim çalışmalarına 'hayati' bir mola verdi. Öykü Arin ve tüm lösemi hastaları için başlatılan kan bağışı kampanyasına AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci'nin yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İl Başkanı Aydın Şengül, İzmir Milletvekili Necip Nasır ve İzmir Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ'da destek verdi.

İl Binası'nın bahçesine gelen Kızılay otobüsünde, ' Kızılay’a kan veriyoruz, İzmir’e can veriyoruz' sloganı ile bugün 25. kan bağışını gerçekleştirdiğini ifade eden Zeybekci'ye Türk Kızılay Ege Bölgesi Kan Merkezi Bölge Müdürü Gökay Gök tarafından gümüş madalya verildi.

"HERKESİ KAN BAĞIŞINA DAVET EDİYORUZ"

“Hedefimiz altın madalya almak.” diyen Zeybekci; “Yıllar önceki dönemlerde organ bağışı da yapmıştım. Kök hücre bağışı ile ilgili bir bilinci de ülkemizde hep birlikte canlandırmamız gerekiyor. Bugünlerde gündem olan bir yavrumuz var. Öykü Arin. Onun içi de herkesi kök hücre bağışına davet ediyoruz. Bunun seferberliğini Türkiye’nin tamamında yapmamız gerekiyor. Allah muhtaç etmesin ama muhtaç olduğumuz anda da bulmak için sadece hastamız olduğunda kan bağışını hatırlamayalım. Kan bağışladığınızda vücut kendini onarıyor. Kızılay’a da yaptığı tüm kampanyalardan dolayı teşekkür ediyorum, 151. yılında nice 151 yıllara diyerek tebrik ediyorum” dedi.

“BU BİLİNCİ ARTTIRMAK SİYASETÇİLERİN VAZİFESİ”

Kan bağışı bilincinin artırılması gerektiğini ifade eden Dağ; “Bu bilinç toplumumuzda fazlasıyla var ama daha da artırmak biz siyasetçilerin vazifesi. Bunun için de öncü olmak durumundayız. Bu öncülüğü de Zeybekci öncülüğünde İzmir’de başlatmış ve devam ettirmiş oluyoruz. İnşallah hastanelerde kan bekleyen birçok vatandaşımıza bu konuda umut olacaktır”dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER