AK Parti İzmir'de flaş istifa!

Henüz 6 ay önce göreve seçilen Urla AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Olgun Bilici'nin istifa ettiği öne sürüldü. Bilici'nin İlçe Kadın Kolları Başkanı Sibel Zuhal Aras ile anlaşamadığı için istifa kararı aldığı, whatsApp grubundan teşkilatla vedalaştığı iddia edildi

AK Parti İzmir'de flaş istifa!

İzmir'de yerel seçim çalışmalarını hızlandıran AK Parti'de sürpriz bir istifa yaşandı. Henüz 6 ay önce gerçekleşen genel kurulda Önder Şengüler'i geçerek Urla İlçe Başkanı seçilen Ahmet Olgun Bilici'nin görevinden istifa ettiği öğrenildi. Bilici'nin, İlçe Teşkilatında şok etkisi yaratan istifa kararını teşkilat içi haberleşme için kullanılan whatsApp grubunda paylaştığı, tüm çalışma arkadaşlarından helallik istediği belirtildi.

KADIN KOLLARI BAŞKANI İLE ANLAŞAMADI

Bilici'nin sürpriz istifasının AK Parti Urla Kadın Kolları Başkanı Sibel Zuhal Aras ile yaşadığı tartışmada ve görüş ayrılığından kaynaklandığı iddia edildi. Bilici'nin, değiştirilmesini istediği Başkan Sibel Zuhal Aras ve Kadın Kolları ile ilgili sıkıntıları genel merkeze ilettiği, ancak "Kadın kolları başkanını sen önerdin, şimdi de sen istemiyorsun" yanıtını alınca geçen pazartesi günü İl Yönetimine istifasını sunduğu öne sürüldü.

AK Parti Urla'da Bilici'nin yerine kimin görevlendirileceği merak konusu olurken, bazı adayların Ankara'ya çağrıldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER