Aday adaylığını CHP İl Binası'nda açıkladı

Altan İnanç İzmir 1. Bölge 27. Dönem milletvekilliği için aday adaylığını Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir il binasında açıkladı

Aday adaylığını CHP İl Binası'nda açıkladı

2011-2015 Örgütlerden ve Seçim İşlerinden Sorumlu İzmir İl Başkan Yardımcısı Altan İnanç İzmir 1. Bölge 27. Dönem milletvekilliği için aday adaylığını Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İzmir il binasında açıkladı.

Toplantıya İzmir'in dört bir yanından katılan üyelerin yanı sıra Erdal İnönü'nün özel kalem müdürü Uğur Büke, yeni ve eski il yöneticileri ve büyükşehir belediye meclis üyeleri de katıldı.

Toplantıda ailesini tanıtan Altan İnanç bu süreçte tüm aile fertlerinin canla başla sahada olacağını belirtti.

"AÇIKLAMAYI BU ÇATI ALTINDA YAPMAK İSTEDİM"

Ankara CHP genel merkezinde adaylık başvurusunu gerçekleştirdikten hemen sonra örgütüne ve basına aday adalığını CHP İl Binasında açıklayan İnanç "Ben bu çatının altında adaylık açıklamayı önemsiyorum. Bu örgütün binasında kesintisiz 4 buçuk yol görev yaptım. Şu an salonda bulunan bir çok örgüt üyemizle omuz omuza yıllarca çalıştık. Bundan sonra da bu ve diğer örgüt binalarında ömrümüzün sonuna kadar ter dökeceğiz. Bu sebepten ötürü adaylık açıklamamı bu çatı altında yapmak istedim. Bir baskın seçim yaşıyoruz. Zamanımız çok dar. İnanıyorum ki bu şekilde takvim sıkışmamış olsaydı adaylıklarımız yine örgütün kantarından geçecekti" dedi.

İNANÇ, İKTİDARA YÜKLENDİ

Tek adam rejimine ve onun getirdiği faşizme karşı, tekrardan bağımsız hukuk devleti olma ve sosyal adaleti sağlama yolunda CHP'nin vereceği mücadelede bireysel sorumluluk almak ve daha fazla katkı yapmak istediğini söyleyen İnanç, iktidardaki feodal zihniyetin artık Türkiye'yi yönetemediğine dikkat çekti.

AKP'nin bu kırılma noktasında elindeki tüm devlet güç ve imkânlarını sahaya süreceğini belirten Altan İnanç iktidara şu sözlerle yüklendi; "Çünkü başka türlü yönetemeyeceklerini onlarda görmüş durumdalar ancak böyle de yönetemeyeceklerini göstermek bizim boynumuzun borcudur. Bu seçimlerde daha önce yaşamadıklarımızı yaşayacağız. İlk kez cumhurbaşkanlığı ve genel seçimi aynı anda yapacağız. İlk kez partiler seçim öncesinde koalisyon gerçekleştirecekler. Bu seçimlerde aydınlanmadan, cumhuriyetten sosyal adaletten, geçim kaygısından ve özgürlüklerden yana olan herkesin istisnasız çizginin bu tarafında olması lazım. Aksi takdirde sonumuz tahmin edilemeyecek kadar zor olabilir. 16 yıldır iktidara gelirken söylediklerinin tam tersini yaptılar. Dış politikamız ayaklar altında. Kavgalı olmadığımız tek bir komşu ülke kalmadı. 1 dolar 1 lira olacak diye yola çıkmışlardı bugün 1 dolar 4 lira 30 kuruş. 16 yılda Türkiye'de yüzde 430 enflasyon ve sonucunda dev işsizler ordusu yarattınız. Kapatılan fabrikaların haddi hesabı yok. Üretim ülkemizde durma noktasına doğru hızla ilerliyor. Önümüzdeki seçimler çok önemli. Artık AKP karanlığına, faşizmine dur deme zamanıdır. Tünelin ucundaki ışığı yakalamak istiyorsak hepimiz sorumluluk almak zorundayız. Hepimiz sandığa gitmeliyiz. Sandıktaki oylarımıza sahip çıkmak zorundayız. Bunlar kaşla göz arasında hile yapmaya alıştılar. Bu seçimin sonucuna etki edecek cinlikleri vardır. Uyanık olalım. Bizim gördüğümüzü onlar da gördüler. Gidiyorlar. Sallandıklarının farkındalar. Bundan önce hiçbir seçimde hiçbir partiye pabuç bırakmayan, ihtiyaç duymadığını söyleyen AKP şimdi yanına baston değneği bulmak zorunda kaldı. Ne oldu? Düne kadar birbirine adeta hakaret eden bu insanlar ne oldu da bugün bir araya geldiler? Abbas yolcu! Bize düşen bu gidişi hızlandırmaktır. CHP'nin her üyesi tüm yurttaşlarımıza eşit yaklaşarak doğruları anlatmalıyız"

YURTTAŞLARA DESTKE ÇAĞRISI

Altan İnanç toplantıyı "24 Haziran'da aydınlık günlere hep birlikte adım atacağız. Tüm yurttaşlarımızı bu mücadelede CHP'nin yanında olmaya çağırıyorum. Bu yolda; İl/ilçe örgütlerimizle, kadınlarımızla ve gençlerimizle CHP bayrağını en tepeye taşımak varımızla, yoğumuzla çalışacağız. Partimle ve örgütümle var gücümle ve sarsılmaz bir inançla çalışacağıma söz veriyorum" diyerek sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER