73 ilde 7 bin bekçi daha alınacak

Çarşı ve mahalle bekçisi alımında 2 Mart'tan itibaren yetkili kılınan Polis Akademisi Başkanlığı 73 il için 7 bin bekçinin istihdamını sağlanacak. Bekçilerin eğitimini de Akademi yapacak.

73 ilde 7 bin bekçi daha alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatı doğrultusunda, Emniyet teşkilatı bünyesine 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi daha katılacak.

Bekçi alımı için başvuru tarihi ve şartları, Polis Akademisi'nin www.pa.edu.tr internet sitesinden duyurulacak. Başvuruları kabul edilen ve şartları yerine getiren 7 bin bekçi, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından verilecek eğitimin ardından 73 ilde görevlendirilecek.

GEÇEN YIL DA 7 BİN ALIM OLMUŞTU

Geçen yıl Kasım ayında 15 il için 7 bin bekçi alımı valilikler tarafından yapılmış, sınavlarda başarılı olanların eğitimleri il emniyet müdürlüklerine bağlı eğitim şubelerinde verilmişti.

Valilikler tarafından alımı yapılan ve eğitimleri il emniyet müdürlüklerince verilen çarşı ve mahalle bekçileriyle ilgili yönetmelik değişikliği 2 Mart 2018'de yürürlüğe girmiş, bekçi alım ve eğitim yetkileri Polis Akademisi'ne aktarılmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER