23 kişinin ölümüne sebep olmuştu: Adliyeye böyle getirildi

İzmir'de 23 kaçak göçmenin hayatını kaybettiği kazada yaralanan kamyonun sürücüsü Mustafa Yılmaz, hastanedeki tedavisinin ardından adliyeye sevk edildi. "Taksirle birden fazla kişinin ölümüne yol açmak" ve "Örgütlü olarak göçmen kaçakçılığı yapmak" suçlarından yargılanacak Yılmaz'ın şapkayla yüzünü gizlemesi dikkati çekti

23 kişinin ölümüne sebep olmuştu: Adliyeye böyle getirildi

Kazadan yaralı olarak kurtulan kamyon sürücüsü Mustafa Yılmaz'ın (35) Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki tedavisi tamamlandı. 

Tekerlekli sandalye ile hastaneden çıkartılan Yılmaz, geniş güvenlik önlemleri altında jandarma aracına bindirildi.

Yılmaz'ın, gazetecileri fark edince yüzünü şapkayla kapatmaya çalıştığı görüldü.  Sürücü Mustafa Yılmaz, "Taksirle birden fazla kişinin ölümüne yol açmak" ve "Örgütlü olarak göçmen kaçakçılığı yapmak" suçlarından adliyeye sevk edildi. 

Bu arada Yılmaz'ın hastanede kendisine tepki gösteren bir kişiye, "Kazaydı oldu bir kere ne yapalım" dediği ileri sürüldü. 

Aydın'dan İzmir yönüne giden Mustafa Yılmaz idaresindeki 09 S 0574 plakalı kamyonun Menderes ilçesinde yoldan çıkarak Değirmençay'a devrilmesi sonucu 23 düzensiz göçmen ölmüş, 25 kişi yaralanmıştı.

B sınıfı ehliyete sahip olduğu ve çok sayıda suç kaydının bulunduğu belirtilen sürücü Yılmaz, taksiyle gittiği hastanede yüksekten düştüğünü söylemişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER