banner51

Yeni Hyundai Kona, İzmir'de

Hyundai’nin merakla beklenen yeni nesil B-SUV modeli KONA Yükseliş Hyundai Showroom’da gerçekleştirilen bir etkinlikle tanıtıldı

Yeni Hyundai Kona, İzmir'de

Hyundai’nin yeni nesil B-SUV modeli olan KONA, şık tasarımı ve yenilikçi iç mekanıyla B-SUV segmentine iddialı bir giriş yapıyor. Kompakt özellikleri ve pratik yapısıyla öne çıkan KONA, cesur ve fütüristik bir tasarıma, premium özelliklere, erişilebilir bağlantıya ve en son güvenlik teknolojilerine sahip gerçek bir SUV.

Yükseliş Showroom’da gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde; Hyundai Kona’nın, modern kentli insanın hem kent içinde kullanabileceği hem de doğaya çıkabileceği bir SUV olduğunu belirten Yükseliş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arda Yüksel; “Hyundai KONA, Red Dot Desing Tasarım ve IF Design Tasarım ödüllerini almış olan bir SUV, farklı dış çizgileri, iç dizaynında sunduğu gelişmiş teknoloji ürünleri ve üstün motor teknolojisi ile öne çıkıyor. Santa Fe ve Tucson’da yakaladığımız satış başarılarını Hyundai KONA’da da sürdürmek istiyoruz.” dedi.

TEST SÜRÜŞLERİ DEVAM EDİYOR

Tamamen yenilikçi bir yapıya sahip olan Hyundai KONA, Yükseliş Showroom’da yoğun ilgi görüyor. Hyundai KONA için düzenlenen test sürüş günleri de Mayıs ayı sonuna kadar sürecek

Hyundai KONA Özellikleri
Hyundai'nin yeni aile kimliği olan basamaklı tip ızgarayı benimseyen KONA'nın ön yüzü oldukça etkileyici ve güçlü. Yeni ikiz farlar ve LED farların üstünde konumlandırılmış LED gündüz sürüş farları ön bölümdeki görsel etkiyi artırıyor. Farklı kontrastlı çamurluk dizaynıyla karakterize edilen KONA, şık tavan rafıyla da sportif ve maceracı ruhunu zirveye taşıyor.

Başlangıç seviyesinden itibaren KONA'da sunulan motor seçeneklerinde son derece yüksek tork ve mükemmel yakıt verimliliği bulunuyor. İki farklı turbo şarjlı, düşük hacimli benzinli motor, manuel ve çift kavramalı (DCT) şanzımanlarla kombine ediliyor..

Hyundai, ilk kez küçük bir segmentte üst düzey konfor vaat eden head-up ekranı donanım listesine dahil ediyor. KONA'da bir diğer ilgi çekici özellik ise Display Audio. Araç içindekiler, akıllı telefonlarının içeriğini Apple CarPlay ve Android Auto aracılığıyla sistemin ekranına aktarabiliyor. Bu özellik sayesinde telefonun dahili navigasyon özellikleri kullanıp telefon görüşmeleri yapılabiliyor, mesajlar dikte edilebiliyor veya en sevilen müzikler çalınabiliyor. Ayrıca kablosuz şarj özelliğiyle de akıllı telefonlar için son derece pratik bir kullanım imkanı sunuluyor..

Güvenlik özellikleri arasında Hyundai'nin Yaya Algılama, Kör Nokta Algılama, Arka Çapraz Trafik Uyarısı, Şeritte Kalma Yardımcısı, Sürücü Yorgunluk Tespit, Statik Dönüş Farları ve Otomatik Acil Fren Destek Sistemi yer alıyor..

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER