banner51

Volkswagen Türkiye'de üreteceği modelleri açıkladı!

Volkswagen'in Türkiye tesisinde üretilmesi beklenen Passat ve Superb modelleriyle ilgili açıklama yapan Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, "Hem Passat hem de Superb, sedan sınıfında Avrupa'da en fazla satılan modeller.

Volkswagen Türkiye'de üreteceği modelleri açıkladı!

FAİZLERİN DÜŞMESİ OTOMOBİL PAZARINI CANLANDIRACAK

Otomobil pazarının 400 bin satışla yılı kapatabileceğini belirten Başar, gelecek yıl bu rakamın 500 bin civarında olacağını düşündüklerini söylüyor. Bunda en önemli etkinin faizlerin düşmesi olduğunun altını çizerken, insanların ekonomiye olan güvenlerinin arttığına inandıklarını söylüyor. Bu göstergelerde bu yılın son 2 ayına ve özellikle gelecek yıla daha çok inandıklarını vurguluyor.

VOLKSWAGEN'İN TÜRKİYE YATIRIMI OLAĞANÜSTÜ

Zafer Başar, Volkswagen'in Türkiye yatırımını bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak "olağanüstü" olarak değerlendirdiğini ifade ederek, bunun Türkiye ekonomisine çok büyük katkı sağlayacağına inandığını söylüyor.

Söz konusu yatırımı şirket olarak da desteklediklerini ifade eden Başar, "Volkswagen ailesi içinde Skoda'nın ve Superb'in çok özel bir yeri var. Bunlar birbirine teknoloji transferi yapıyorlar. Bu modelleri dizayn eden ekip Avrupa’nın en iyileri. Yerli üretimde de bu başarının devam edeceğine inancımız tam. Bu modellerin Türkiye’de üretilmesi hem ekonomimize hem de rekabet gücümüze güç katacaktır. Türkler Volkswagen dünyasında gerçekten iyi işlere imza atıyor. Ayrıca Türkiye'de Volkswagen temsilciliğini yapan şirketlerle Volkswagen Grubu arasında çok sıkı bir iş birliği bulunduğunu söylemeliyim” dedi.

REKABETİMİZ HOŞ OLACAK

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, Passat ve Superb'in Türkiye'de üretilecek olmasının Avrupa çapında rekabeti de beraberinde getireceğini belirterek, "Hem Passat hem de Superb, sedan sınıfında Avrupa'da en fazla satılan modelleri. Bu modeller Türkiye’de de üretilmeye başladığı zaman Avrupa ile aramızda hoş bir yarış olacağına inanıyorum. Onlar kendi iddialarını ortaya koyacaklar, biz kendi iddiamızı ortaya koyacağız. Ama Volkswagen Grubu şöyle bakıyor; yapılmış olan bir ürünün tüketiminin de o coğrafya içinde olması tabii ki üretici birim açısından, ekonomik açıdan çok büyük bir fayda sağlar. Bu faydayı Türkiye'de gerçekleştirmek isteyeceklerdir" diye konuştu.

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, ekim ayı başında, Manisa'da 943,5 milyon lira sermayeli "Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ" unvanlı şirket kurmuştu. Hangi modellerin Türkiye'de üretileceği ise açıklanmamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER