banner51

Volkswagen fabrikası iptal mi edilecek?

Barış Pınarı Harekatı sonrası ABD ve AB'den gelen siyasi tepkilerle birlikte, Amerika'dan gelen yaptırım haberine Almanya'dan da çarpıcı bir gelişme eklendi. Alman basını, Türkiye'ye yapılacak dev otomotiv yatırımının askıya alınabileceği yazdı.

Volkswagen fabrikası iptal mi edilecek?

Burak Cilasun / Ben TV

Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin Amerikan Başkanı Donald Trump tarafından Türkiye'ye yönelik yaptırımların açıklanması sonrası, çarpıcı bir haber de Almanya'dan geldi.

Almanya'da Frankfurt merkezli ekonomi gazetesi Handelsblatt flaş bir iddia ortaya attı.

Gazete, Volkswagen tarafından Manisa'da büyük bir yatırımla kurulması kararlaştırılan ve bürokratik girişimlerinde sona gelinen otomobil fabrikasının askıya alındığını ve iptal edilebileceğini yazdı.

SÜRECE GÖRE KARAR VERİLECEK

Habere göre kararın askıya alınmasının nedeni ise Barış Pınarı Harekatı. Harekat başladıktan sonra Alman hükümeti tarafından operasyonun durdurulması talebi ve sonrasında her iki ülkenin bu konu üzerinden karşı karşıya gelmesi, gazetenin haberine göre ünlü otomobil üreticisinin fabrika açma girişimini yavaşlattı. Alman basını, Volkswagen yönetiminin gelişmeleri izleyeceği ve son kararını sürecin sonuçlarına göre vereceğini belirtiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER