banner24

Üstgeçitler AVM Gibi Olacak

İçinde yeşil alanlardan ATM'lere, tuvaletlerden büfelere kadar pek çok sosyal alanı barındıran üst geçit projesi geliştirildi.

Üstgeçitler AVM Gibi Olacak
Noya Group Yönetim Kurulu Başkanı ve projenin mimarı Çetin Ateş yaptığı açıklamada, ''Hayatı Kolaylaştıran Üst Geçitler Projesi''nin, devlete, belediyelere yük olan ve sadece karşıdan karşıya geçmek için kullanılan 2-3 metre genişliğindeki üst geçitleri genişleterek, içinde ihtiyaçlara cevap verecek sosyal alanlar barındıran ve gelir getiren üst geçitlere dönüştürülmesini içerdiğini ifade etti.
 
Ateş, toplu taşımayı geniş üst geçitlere konulacak asansör veya rampalar yoluyla yaşlı ve özürlülerin de kullanılabileceğini kaydederek, ''Zorunlu su, tuvalet, temizlik, sağlık problemlerinize acil müdahale gibi temel ihtiyaçlar karşılanacağından yolcu bireyler mutlu olacaklar. Evine halk ekmeği alacak, sabah bıraktığı kuru temizlemesini akşam alacak, kahvaltısını yapabilecek, bankalar ve bankamatikler yoluyla ödemelerini alacak, reklam ve tanıtımlar yoluyla daha çok haber ve üründen haberdar olacak. Kolay ulaştığı için gazete, dergi alıp yol boyunca okuyacak.'' dedi. 
Ateş, projenin Türk Patent Enstitüsü'nden patentini aldıklarını, ayrıca patentin ABD'de onaylandığını kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2012, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER