'Ülke Ekonomisine Yeni Katkılar Sunacağız'

Ege Bölgesi Sanayi Odası, Türkiye’de faaliyet gösteren sanayi odaları üyeleriyle karşılıklı işbirliği ve diyaloğu artırarak yurtiçi üretim planlamasına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirdiği ortak meclis toplantılarını sürdürüyor. EBSO, Gaziantep ve İstanbul Sanayi Odaları ile geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiği ortak meclis toplantıları serisine Adana Sanayi Odası (ADASO) ile devam ediyor.

'Ülke Ekonomisine Yeni Katkılar Sunacağız'
EBSO Meclis Başkanı Salih Esen,  EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri ile basın mensuplarından oluşan 130 kişilik heyet, 23 Şubat Pazartesi günü Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı Hüseyin Nuri Çomu, Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, ADASO  yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleriyle bir araya gelecek. ADASO’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek ortak meclis toplantısında ayrıca iki oda arasında işbirliği protokolü imza altına alınacak.
 
23 Şubat pazartesi sabahı Adana’ya hareket edecek EBSO heyeti önce Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek yetkililerden bilgi alacak. Bu ziyaretin ardından EBSO Meclis Başkanı Salih Esen, EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Meclis Başkanlık Divanı ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan Temsil Heyeti Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün yanı sıra Adana Ticaret Odası ile Adana Ticaret Borsası’nı ziyaret edecek. Sözkonusu ziyaretlerin ardından EBSO ve ADASO meclis üyelerinin katıldığı ortak meclis toplantısı gerçekleşecek ve işbirliği protokolü imzalanacak. İmzalanacak işbirliği protokol uyarınca iki oda sanayicileri İzmir ya da Adana’da her iki odanın imkanlarından yararlanabilecek. Protokolle iki kent sanayicisi ortak yatırım imkanlarına kavuşurken, yabancı yatırımların karşılıklı yönlendirilmesi için zemin hazırlanmış olacak. 
 
Yerelde kalkınma modeli
 
EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, her fırsatta dile getirdikleri üretim yoksa kalkınmak hayaldir söylemine vurgu yaparak, “Bu söylemin unsurlarından biri olan yerelde kalkınmanın önemine inanarak sanayi şehirlerimiz arası işbirliği ve diyalog ortamını artırmak amacıyla İstanbul ve Gaziantep’in ardından Çukurova’nın bereketli toprakları üzerinde yükselen Adana’da ADASO ile ortak meclis toplantısı gerçekleştireceğiz. İnanıyor ve temenni ediyoruz ki ortak meclis toplantılarının sağladığı ortam sayesinde şehirlerimiz arası işbirliği ve diyalog ortamı artacak, kentimiz, bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine yeni katkılar sunulmasına zemin hazırlanacaktır” dedi.
 
Aslan ailesine başsağlığı ziyareti 
 
Ortak meclis toplantısı öncesi EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Meclis Başkanı Salih Esen, aynı zamanda Meclis Başkan Yardımcısı da olan Işın Yılmaz ile EBSO Meclisi’nin diğer kadın üyeleri Gülfem Perçin, Berkay Eskinazi, Suzan Erman ile birlikte geçtiğimiz günlerde tanımlanması imkansız bir şekilde vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın Tarsus’taki ailesine başsağlığı ziyaretinde bulunacak. 
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2015, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER