banner51

'Sürdürülebilir Turizm'i Yarın Açıklıyor

TÜSİAD, "Sürdürülebilir Turizm" başlıklı raporu İstanbul'da düzenlenecek seminer ile yarın kamuoyuna sunacak.

'Sürdürülebilir Turizm'i Yarın Açıklıyor
TÜSİAD'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, turizm sektöründe küresel bağlamda giderek önem kazanan sürdürülebilirlik temasının Türkiye'deki yansımalarının irdelendiği "Sürdürülebilir Turizm" raporu, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın katılımıyla yarın İstanbul Martı Otel'de açıklanacak. 
 
TÜSİAD'ın 2011-2012 yılı çalışma programı kapsamında geleceğe dönük sürdürülebilirlik temelli politikaların oluşturulmasına katkıda bulunmayı hedefleyen rapor, TÜSİAD Sektörel Politikalar Bölümü tarafından TÜSİAD Turizm Çalışma Grubu'nun koordinasyonunda hazırlandı. 
 
Seminerin açılış konuşmaları TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner ve Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından gerçekleşecek. Açılış konuşmalarının ardından, Hilton Worldwide Sürdürülebilirlik Direktörü Dr. Paulina Godfrey "Sürdürülebilir Turizmde Küresel Eğilimler" konulu bir konuşma yapacak. 
Moderatörlüğünü Muğla Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Seyahat İşletmeciliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Metin Kozak'ın gerçekleştireceği "Vizyon 2050 Türkiye ve Sürdürülebilir Turizm" başlıklı oturumda rapora ilişkin bilgi verilecek. Oturumda, TÜSİAD Sürdürülebilir Kalkınma Görev Gücü Başkanı Okşan Atilla Sanön ve TÜSİAD Turizm Çalışma Grubu Başkanı Zeynep Silahtaroğlu Baykal "Sürdürülebilir Turizm" başlıklı rapora ilişkin yorum ve değerlendirmelerde bulunacak. 
 
Toplantıda ayrıca, işletmelerin sürdürülebilir turizm ile ilgili uygulamalarının paylaşılacağı "Turizm Endüstrisinde Sürdürülebilirlik Hareketi" başlıklı bir oturum düzenlenecek. TÜSİAD Turizm Çalışma Grubu Başkanı Zeynep Silahtaroğlu Baykal'ın moderatörlüğünde düzenlenecek oturumda, Atlasjet Havacılık A.Ş. Ceo'su Orhan Coşkun, ETS Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy, Martı Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin ve Gürallar / Artcraft Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat birer konuşma yapacak.
Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2012, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER