banner9

Sony, eSATURNUS Şirketini Satın Aldı

Sony, tıp alanında sunduğu klinik video çözümleri ile ünlü olan eSATURNUS NV şirketini satın aldığını duyurdu.

Sony, eSATURNUS Şirketini Satın Aldı

Japon teknoloji devi Sony, sektörde akıllı telefon üreticilerine sağladığı kamera sensörleri ile bilinse de, bununla sınırlı kalmayarak CMOS görüntü sensörü pazarının yüzde 35'ini elinde bulunduruyor.

Drone’lardan otomobillere kadar bir çok farklı alanda sensör üretimi gerçekleştiren Sony, IP üzerinden klinik video çözümleri sunan eSATURNUS NV'yi satın aldığını duyurdu.
 
Sony, Tecrübelerini Tıbbi Çözümler İle Birleştiriyor!
 
IP tabanlı video birleştirme yazılımının yanı sıra hastane ameliyathanesi iş akışları konusunda derin teknik bilgilere sahip olan eSATURNUS, çeşitli görüntü kaynaklarının tıbbi bilgiyle birlikte işlenmesine ve kontrolüne olanak sağlıyor.
 
Sony’nin bu satın alma ile birlikte görüntüleme teknolojileri konusunda elde ettiği deneyimleri şirketin sunduğu tıbbi çözümlere entegre edeceği, ameliyathane içi ve dışı için IP üzerinden çok çeşitli akıllı klinik video çözümlerinin geliştirilmesini sağlayacağı belirtiliyor.
Satın alma ile ilgili bazı açıklamalarda bulunan Sony Avrupa Başkan Yardımcısı Adam Fry, son yıllarda hastanelerdeki ihtiyaçların büyük ölçüde değiştiğini ve hastanelerin klinik ekipmana yatırımlarını en üst düzeye çıkarmayı hedeflediğini belirtiyor.
 
Ancak, hastahanelerin bu konuda uzun vadeli yatırımlara yönelmek istediği, verimli şekilde çalışan ve ayrıca zamanla değişebilecek uçtan uca ve son teknoloji ürünü iş akışları aradığını belirten Fry, bu satın alma ile birlikte ameliyathane sistemlerinde son teknoloji ürünler geliştireceklerini vurguluyor.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2016, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER