Son dakika haberi: İzmir'de 'ikinci Çiftlik Bank' vakası

İzmir son dakika! Çiflik Bank benzeri bir sistemin bu kez İzmir’de kurulduğu anlaşıldı. 4 bine yakın üyeden, yüksek kâr payı vaadi ile milyonlarla lira para toplandı. Üyelerden toplanan paraların bir bölümü ile Ankara Bala’da 5 bin hayvan kapasiteli çiftlik kurulacağı açıklandı. Şirket hakkında soruşturma başlatıldı. MASAK’ın talebi ile hesaplara bloke konuldu

Son dakika haberi: İzmir'de 'ikinci Çiftlik Bank' vakası

Türkiye genelinde 132 bin 222 kişiden 1 milyar 140 milyon lira toplayan Çiftlik Bank’a benzer bir sistemin İzmir’de kuruldu anlaşıldı.

4 bine yakın üyeden, yüksek kâr payı vaadi ile milyonlarla lira para toplandı. Üyelerden toplanan paraların bir bölümü ile Ankara Bala’da 5 bin hayvan kapasiteli çiftlik kurulacağı açıklandı. Şirket hakkında soruşturma başlatıldı. MASAK’ın talebi ile hesaplara bloke konuldu.

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kaynakları, sorusu üzerinde şirketin inceleme altına alındığını belirtti.

Şirket CEO’su Tamer Budak ise, yaptığı açıklamada “Hesaplara bloke konulunca üye alımını durdurduk. Kaçmak gibi bir niyetimiz yok. Üyelere 1 Haziran’da ödeme yapacağız” dedi.

SAFİR 8, ZÜMRÜT 32 BİN TL!
Sisteme dâhil olmak için 5 bin TL ile 60 bin TL arasında fiyatı değişen paketlerden birinin alınması gerektiği kaydedildi. "Akik", "Kuvars", "Yakut" "Zümrüt" adı verilen paketlerden birini alanların günlük, aylık ve yıllık kazançlarının ne kadar olacağı belirtiliyor. Safir adı verilen paket için 8 bin, Zümrüt için 32 bin TL'lik bedel belirlenmiş. Sisteme üye kazandırmak için faaliyetlere başlandı. Sisteme yeni üye kazandıranların da belli bir komisyon alacağı açıklandı. Geçen Temmuz ayından itibaren para toplanmaya başlandı. Toplanan paraların bir bölümü ile konut yapımına başlandı.

5 BİN HAYVAN KAPASİTELİ
Söz konusu projeler devam ederken, geçen yılın sonunda Ankara Bala’da 480 dönüm üzerine kurulu çiftlik yatırımı yapıldığı açıklandı. 5 bin hayvan kapasiteli tesise 27 milyon liralık yatırım yapılacağı açıklandı. Ancak çiftliğe 50 kadar hayvan getirildikten sonra, buradaki faaliyetin durdurulduğu anlaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2018, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER