'Siyasi Risk Çok Minimize Bir Düzeye İndi'

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Azimut Geleneksel 3. Uluslararası Finans Konferansı’na katıldı. Konferansta katılımcılara bir sunum yapan Bakan Şimşek, sunumun ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 1 Kasım sonrası yatırımcı için siyasi riskin sona erip ermediği sorusunu Bakan Şimşek, şu yanıtı verdi:

'Siyasi Risk Çok Minimize Bir Düzeye İndi'
 
 "Siyasi risk hiçbir zaman ’Sona erdi’ şeklinde kesinlik ifade eden birşey kullanmak ama ....Ama siyasi risk çok minimize bir düzeye indi, çünkü şimdi önümüzü görebiliyoruz. Önümüzdeki 4 yıl içinde Türkiye’de güçlü bir hükümet olacak, güçlü bir liderlik olacak. Dolayısıyla reform yapma kabiliyeti var" dedi.
 
Bakan Şimşek, konferans kapsamında Azimut Group’un 160’tan fazla küresel temsilcisinin Türkiye’de olduğunu söyleyerek, onlara "Neden Türkiye’de yatırım yapmalı?" kapsamlı bir sunum yaptıklarını, bu gibi etkinlikler sayesinde Türkiye algısının iyileşeceğini, Türkiye’ye olan bakış açısının pozitife döneceğini, daha çok yatırımcı geleceğini belirtti. 
 
Şimşek, bugün kamuoyunun bazı kesimlerinde yer alan "Asgari ücretin kaldırılması", "Merkez Bankası’nın yapısında değişikliğe gidileceği" söylentilerine karşın da, "Sabah erken çıkıp geldiğim için bakamadım, o yüzden yorum yapmayayım. Ama siz bu dedikodulara inanmayın, AK Parti’nin kendi beyannamesine bakın, yakında hükümet programı bu beyannameye dayalı olarak meclise gidecek, ona bakın" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2015, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER