Sağlam Paralar Sağlam Zeminleri Arar

Bakan Yıldız, sağlam paraların, global krizin olduğu bir ortamda sağlam zeminleri aradığını, bulduğu zaman oraya girdiklerini söyledi.

Sağlam Paralar Sağlam Zeminleri Arar

Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Taner Yıldız, Aydın Tüm Sanayici ve İş Adamları tarafından Anemon Otel'de düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'de sivil toplum örgütlerine çok büyük önem verdiklerini söyledi.
Türkiye'de asgari ücretin 10 yıl önce 184 lira iken bugün 702 lira civarında olduğunu ifade eden Yıldız, asgari ücret ile 10 yıl önce bin 148 kilovat saat elektrik alınırken, bugün 2 bin 300 kilovat saat elektrik alındığını kaydetti.
Bakan Yıldız, şöyle devam etti:
''Biz, 'bu ülkenin güzel insanına, dokusuna, ferasetine, basiretine, sağduyusuna ve sezgilerine güveniyoruz' dedik. Bundan kimsenin korkmaması lazım. Her zaman olduğu gibi vatandaşımızın sağduyusuna güvenmemiz lazım. Anayasa değişikliğinden tutun da, Türkiye'deki her değişim, aslında statükoların riskinden daha az risklidir. Statükonun riski, en büyük risk. Bizlerin değişime olan direncini iyi yönde mutlaka değiştirebiliyor olmamız lazım. En fazla doğrudan yatırıma girdiğimiz ortamdayız. 2011 yılında uluslararası doğrudan yatırım girişi bir önceki yıla göre yüzde 7.4 artarak 9 milyar dolardan 15.7 milyar dolara çıkmıştır. Sağlam paralar, global krizin olduğu bir ortamda sağlam zeminleri arar, buldukları zaman oraya girerler. Türkiye'nin dokusu daha da sağlamlaşıyor. Türkiye mutlaka daha iyi yatırım ortamlarını hak ediyor. 2011 yılında doğrudan yatırımların en önemlileri enerji alanına yapılan yatırımlar sağladı.''

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2012, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER