banner51

Sabancı'dan Açıklama

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Fransızlarla ortak oldukları perakende devi CarrefourSA'nın kaderi konusunda nihai karara varmadıklarını söyledi.

Sabancı'dan Açıklama

 

Sabancı, CNBC ile gerçekleştirdiği söyleşide CarrefourSA'daki ortaklıklarının beklentilerini karşılamadığının altını çizdi.

Sabancı, "Burada değer yaratmak için varız, bir değeri yok etmemeliyiz. Ortaklığımızın ortaya çıkardığı performanstan memnun değiliz. Onlar da ortaya çıkan performanstan memnun değil... Eminim ki; iyi niyetli bir çözüm bulacağız" dedi.

Sabancı Holding ile Fransızlar arasında CarrefourSA'da yaşanan sıkıntı Temmuz ayında Carrefoursa Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer'in aralarında bulunduğu üst düzey yöneticilerin istifasıyla kamuoyuna yansımıştı. İstifa nedeni olarak da Carrefour tarafından 'gerekli destek ve yardımın' verilmemesi gösterilmişti.

Sabancı Holding, CarrefourSA'daki hisseleri konusunda stratejik danışmanlık almak için bu yıl Rothschild firması ile anlaşmıştı. CNBC'deki habere göre hisselerle ilgili 2012'nin sonuna kadar nihai bir karar çıkması beklenmiyor.

CarrefourSA'nın yüzde 38.8'i Sabancı Holding'in, yüzde 58.2'si de Carrefour'un elinde bulunurken geri kalan kısmı borsada işlem görüyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2012, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER