Sabancı Müzesi 'Cebe' Girdi

Sakıp Sabancı Müzesi ve Turkcell ile cebe girdi. Sakıp Sabancı Müzesi’nin iletişim ve teknoloji sponsoru Turkcell oldu.

Sabancı Müzesi 'Cebe' Girdi
 
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ve Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in, Sakıp Sabancı Müzesi’nde düzenledikleri basın toplantısında verdikleri bilgilere göre, Sakıp Sabancı Müzesi için cep telefonlarında ve tablet bilgisayarlarda kullanılacak bir uygulama hazırlandı.
 
Ücretsiz olarak indirilebilecek bu uygulamayla, müzede bulunan eserler ayrıntılı olarak incelenebileceği gibi, hazırlanan eğitimlerden yararlanılabilecek ve ve müze hakkında bilgi alınabilecek.Toplantıda bir konuşma yapan Sabancı, "Sakıp Sabancı Müzesi’nde öncü işler yapıyoruz" dedi ve şöyle anlattı:
 
"Bir Picasso sergisiyle başlamıştı yolculuğumuz. Bugünde aşağıda bir Miro sergisi var. Dünyanın önemli ustalarını Türkiye’nin sanat severleriyle buluşturuyoruz. Bir çok konuda öncü iş yaparken tabi ki müzenin yönetimi, müzenin dünyayla ve sanat severlerle buluşması için yeni teknolojilerle de buluşması ve çalışması gereği var. Bu anlamda kendi alanında Türkiye’nin lider kuruluşu Turkcell ile böyle bir iş birliği yapılıyor olması Sabancı Müzesi’nin iletişim ve teknoloji sponsorluğunu Turkcell ile birlikte yapıyor olmamız bize ayrıca bir memnuniyet ve gurur veriyor, lider kuruluşlar birbirini bulmuş oluyor."
 
"SANATIN DAHA ÇOK YAYILMASI İÇİN BU DA ÖNEMLİ BİR ADIM"
 
Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv de, "Turkcell olarak hedefimiz hep insanların hayatını kolaylaştırmak, insanların hayatına değer katmak. Bu da bence  bizim misyonumuzda çok önemli bir adım oluyor. Sanatın çok önemli olduğuna hepimiz inanıyoruz, sanatın daha çok yayılması için bu da önemli bir adım olacak diye düşünüyorum" diye konuştu ve ekledi:
 
"İlk fırsatta beraber Sabancı Üniversitesi ile toplantı yaparak, orada da çalışmalara başlayacağız. İki grup arasında iş birliğini daha ileriye götüreceğiz. Büyük projeleri yapmak bazen bir takım oyunu gerektiriyor. O yüzden bu güzel iş birliğini bugün başlatırken tekrar Hacı Ömer Sabancı’yı şükranla anıyoruz. Sakıp Sabancı’yı evini Türkiye’ye, milletimize bir yerde açtığı için şükranla anıyoruz."
 
"GENÇLERİ, İLGİLİLERİ AĞIRLAMAK VE GÖRMEK İSTİYORUZ"
 
Güler Sabancı ve Süreyya Ciliv toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sabancı, daha ileriye, gençliğe ulaşmak istediklerini belirterek, "Mevcut elimizdeki eserlerimizi, sanat severlerle ve halkımızla buluşturmak istiyoruz. İçinde yaşadığımız çağ iletişim çağı, teknoloji çağı. Daha fazla gençleri, daha fazla ilgilileri Sakıp Sabancı Müzesi’nde ağırlamak ve görmek istiyoruz" dedi.
 
"7 GÜN 24 SAAT HER YERDEN KULLANABİLİRLER"
 
Ciliv, bilgiyi gençlere anlatmak için en yeni teknolojinin kullanılması gerektiğine dikkat çekerek, "Artık mobil dünyada yaşıyoruz, herkesin cebinde akıllı telefon dediğimiz, tablet dediğimiz bilgisayarlar, bunlar hızla internete bağlanıyor, buluta bağlanıyor. Biz de Turkcellileri Sakıp Sabancı Müzesi’ni ziyaret etmeye teşvik edeceğiz" dedi.
 
Ciliv uygulamanın sadece müzeyi ziyaret sırasında kullanılmadığını ifade ederek, "Her yerde her zaman kullanıyorsunuz. Bu uygulamayı indirince müzede hangi koleksiyon var, ne zaman hangi saatlerde ziyaret edilebilir, aliler için programlar, anneler için programlar var, çocuklar için eğitim programları var" dedi ve şöyle devam etti:
 
"Müzeyi teknolojiyi kullanarak yedi gün 24 saat evlerinden takip etmeye başlayacaklar. Aynı zamanda buraya geldiklerinde de koleksiyon hakkında daha derin bilgiye sahip olacaklar. O uygulamayı yedi gün 24 saat her yerden kullanabilirler. Bu uygulama ücretsiz, herkese açık ve bu uygulama sayesinde müzenin bütün koleksiyonları cebinizden bilgiye ulaşabileceksiniz. O da sizi müzeye gelmek için teşvik edecek."
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2014, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER