Rusya'daki Fuara Türk Damgası

Aydın’da araç üstü ekipmanlar üreten OKT Trailer firması, Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Comtrans ’15 Ticari Araçlar Fuarı’na katıldı.

Rusya'daki Fuara Türk Damgası
 
Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen fuarda, Türk mühendislerinin ve işçilerinin emekleriyle üretilen araçlar Rus işadamlarından tam not aldı. Türkiye’de ilk defa üretilen süt tankeri ile birlikte benzersiz özelliklere sahip W Tip Alüminyum Silobas ve Silindirik Akaryakıt Tankeri’ni katılımcıların beğenisine sunan OKT Trailer firması, Comtrans’15 Ticari Araçlar Fuarı’nda ilgi odağı oldu. Paslanmaz, izolasyonlu süt tankeri, fuar ziyaretçileri tarafından yoğun ilgi gördü. 7 bin 780 kg ağırlığında 28 bin litre taşıma kapasiteli yeni nesil süt tankeri, şasi üzerinde birbirinden bağımsız gövdeler yerine yekpare gövdeli olarak üretildi.
 
İLK SATIŞ TÜRKİYE’YE OLDU
 
Avcı Tarım tarafından satın alınan süt tankeri, Rusya’dan döner dönmez Türkiye’nin karayollarında boy gösterecek. Moskova’da düzenlenen Comtrans’15 Ticari Araçlar Fuarı’na sürekli katıldıklarını ifade eden OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş, "Comtrans Ticari Araçlar Fuarı, Türk işadamlarına Rusya başta olmak üzere uluslararası arenada uzun dönemli ticari işbirliği imkanları sunuyor. Comtrans’15 Ticari Araçlar Fuar’ında Türkiye’de ilk defa ürettiğimiz süt tankerini sergileyerek büyük ses getirdik. Süt tankerimiz ile birlikte W Tip Alüminyum Silobas ve Silindirik Akaryakıt Tankerimizi de iş adamlarının beğenisine sunduk. Gövde yapısında enlemesine eksiz ve yekpare levhalar kullanarak kesintisiz, yüksek performanslı ve robotik kaynak teknolojimiz ile ürettiğimiz uzun ömürlü ve güvenli kullanım sunan araçlarımıza yönelik iş adamlarından olumlu geri dönüşler aldık" dedi.
 
’TÜRK SANAYİSİNİN GÜCÜNÜ GÖSTERDİK’
 
Fuara katılan diğer üretici firmalar arasında farklılık yaratarak Türk sanayisinin gücünü uluslararası platformda gösterdiklerini ifade eden Maraş, "Ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmek amacıyla tüm enerjimizi uzun ömürlü ve yüksek mukavemetli araçlar üretmek için harcıyoruz. Sektöründe eşsiz ve katma değeri yüksek ürünlerimiz ile hem ülke ekonomimize hem de şirketimizin hizmet sunduğu pazarlardaki faaliyetlerine katkı sağlıyoruz. Rusya’daki ekonomik kriz ve para piyasalarındaki dalgalanmalar sonucunda Comtrans’15 Fuarı’nın katılımcı ve ziyaretçi sayısında belirli oranda düşüş yaşandı. Özellikle Türkiye’den birçok treyler üreticisi fuara katılmamayı tercih etti. Nitekim Türk şirketleri, sadece ihracat hacminin genişlediği dönemlerde değil aynı zamanda daraldığı dönemlerde de uluslararası fuarlara katılarak sürdürülebilirliğini sağlaması gerekiyor" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2015, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER