Rusya'da Samsun İş Günleri

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın Rusya’nın Krasnodar kentinde organize ettiği, ’Krasnodar’da Samsun İş Günleri’ düzenlenen törenle açıldı. Samsunlu sanayici ve işadamlarının adeta çıkarma yaptığı Krasnodar’daki etkinlik çerçevesinde düzenlenen ikili iş görüşmelerine ise, Rus işadamları büyük ilgi gösterdi.

Rusya'da Samsun İş Günleri
Rusya’nın Krasnodar kentinde Samsun rüzgarı esti. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın, kentte üretilen ürünleri tanıtmak ve pazarlamak amacıyla 100’ün üzerinde sanayici ve işadamı olmak üzere bürokratlarla birlikte 130 kişiyle gittiği Rusya’nın Krasnodar kentinde, işadamından sanayicisine, yerel yöneticilerinden basınına kadar büyük ilgi gördü. 11-14 Aralık tarihlerinde düzenlenen etkinliğe katılan misafirleri, Türk folkrolik kıyafetler içerisindeki Rus gençler karşıladı. Törenin açılış konuşmasını yapan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, ev sahipliğinden dolayı Krasnodarlı yöneticilere teşekkür ederek, "Biz buraya işbirliğimizi artırmak, ürettiğimiz ürünleri sizlere tanıtmak, karşılıklı projeler üretmek, kentimizi tanıtmak ve sizlerle tanışmak için geldik. Bize gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ediyoruz. Krasnodar bize çok yakın ve benzer taraflarımız da var. Sizin de bildiğiniz gibi Türkiye ile Rusya arasındaki sosyal ve ekonomik ilişkiler son yıllarda arttı. İnşallah işbirliğimizi daha da artırarak sosyal ve ekonomik ilişkilere katkı sağlayacağız. Ben bunu burada gördüm. Tek sıkıntımız iki kent arasında direkt uçak bağlantısının olmaması. Bunu buradaki idarecilerle de paylaştık. Her iki taraf bu konuyu gündeme getirerek inşallah bu sorunu da aşacağız" dedi.
 
Krasnodar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mikhail Flolov ise, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’na organizasyondan dolayı teşekkür ederek, "Şehrimizde böyle bir büyük organizasyonun olması gerçekten çok güzel ve anlamlı. İnşallah işbirliğimizi artıracağız. Sizin de ifade ettiğiniz gibi iki şehir arasında bir köprü lazım. Deniz üstünde bir köprü var, altından da geçecek. Bir havayolu kaldı, onu da inşallah hep birlikte sağlayacağız. Bölgemizde çok sayıda işadamımız bu organizasyonu bekliyordu. Bugün hepsi bir araya gelecek ve işbirliği fırsatlarını görüşecekler. Biz de oda olarak ürünlerinizi sadece Krasnodar’da değil, her bölgede tanıtmak ve yayılmasını sağlamak için üzerimize düşeni yapmaya hazırız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER