banner51

Pasaport İhalesine İptal!

Kamu İhale Kurumu, Tabaka Yerleştirilmiş Pasaport Kapağı Alımı İhalesini iptal ettiğine ilişkin haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Pasaport İhalesine İptal!

Kamu İhale Kurumu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Tabaka Yerleştirilmiş Pasaport Kapağı İhalesi ile ilgili olarak medyada yer alan haberler üzerine açıklama yapma gereği duyulduğu belirtildi. Tabaka Yerleştirilmiş Pasaport Kapağı ihalesine beş isteklinin katıldığını ifade edilen açıklamada, ihale komisyonunca yapılan değerlendirmeler sonucunda, ihalenin en düşük teklif veren istekli üzerinde bırakılmasına idarece karar verildiği kaydedildi.
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
''Kamuoyunda ''Çipli Pasaport İhalesi'' olarak bilinen ihaleye ilişkin başvurunun, alanında söz sahibi olan kurumlardan gelen teknik görüş yazıları doğrultusunda sonuçlandırıldığı, Kamu İhale Kurumunun Tabaka Yerleştirilmiş Pasaport Kapağı Alımı İhalesini iptal ettiğine ve ikinci sıradaki teklifin değerlendirme dışı bırakılarak ihalenin üçüncü sıradaki teklife verildiğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmamaktadır.
İtirazen şikayet başvurusuna ilişkin olarak Kamu İhale Kurumunca yapılacak işlemlerin, 7 Mayıs 2012 tarihinde alınan Kamu İhale Kurulu kararının taraflara tebliği ile sona erdiği ve bundan sonraki sürecin Kurumumuzun görev alanıyla ilgisinin olmadığı hususları, kamuoyuna duyurulur.''

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2012, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER