O Otel Satışa Çıktı

Antalya’nın Serik İlçesi’nde bulunan Attaleia Tatil Köyü ve 5 yıldızlı Shine Luxury Otel yeniden satışa çıkarıldı. Tatil köyü ve otelin satış ihalesi 22 Aralık’ta İstanbul’da yapılacak.

O Otel Satışa Çıktı
 
Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi turizmci Faik Akdil’in bir bankaya olan kredi borcu nedeniyle Ağustos 2012’de icra yoluyla satışa çıkarılan Attaleia Tatil Köyü ve 5 yıldızlı Shine Luxury Otel’e, o dönem 166 milyon lira teklif edildi. İtiraz üzerine iptal edilen ihale Ekim 2013’te tekrarlandı. Serik İcra Müdürlüğü tarafından yapılan ihalede başka katılımcı olmayınca alacaklı banka tatil köyü ve oteli 140 milyon liraya satın aldı. Faik Akdil’den alacaklı banka üzerine geçen tatil köyü ve otel, yeni bir ihaleyle satışa çıkarıldı. Attaleia Tatil Köyü ve Shine Luxury Otel, 22 Aralık’ta İstanbul’da açık teklif usulüyle gerçekleştirilecek ihaleyle satılacak.
 
TESİSİN GEÇMİŞİ
 
Attaleia Tatil Köyü, 5 yıldızlı tatil köyü olarak 1993 yılında 100 dönüm alan üzerine kuruldu ve 1996 yılında hizmete açıldı. 5 yıldızlı Shine Hotel ise bodrum ve zemin kat üzerine 6 katlı olarak 70 dönüm alan üzerine 2008 yılında inşa edildi. Toplam 598 yatak kapasitesine sahip Shine Luxury Hotel, 2010 yılında hizmete açıldı. Tatil köyü ile birlikte toplam 455 metre kumsal plajı bulunan otelin içerisinde 16 tenis kortu, 1 mini, 1 normal futbol sahası, 1 büyük havuz, 2 jakuzili havuz, 1 çocuk havuzu, bali havuzu, otopark alanı bulunuyor. Farklı özelliklere sahip ev ve tesislerin bulunduğu Attaleia Tatil Köyü ise toplamda 1000 yatak kapasitesine sahip. Tesisin içinde gölet, seralar, amfitiyatro ve gösteri alanı, havuz başı bar ile disko, basketbol, voleybol sahaları, dükkanlar, spor mağazası ile otel girişinde gösteri havuzları ve bu alanları bağlayan yaya ve gezi yolları bulunuyor.
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER