Mega endüstri, Çandarlı'nın değerini katlayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dile getirdiği mega endüstri bölgelerinden biri de İzmir'de olacak. Çandarlı'da olması planlanan mega endüstri bölgesi, hem Çandarlı Limanı ile dünyaya, hem de İzmir-İstanbul Otoyolu ile İstanbul'a bağlanacak.

Mega endüstri, Çandarlı'nın değerini katlayacak

BEN Haber

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın Ben TV'de katıldığı Rota Siyaset programında dile getirdiği ve son olarak da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı mega endüstri bölgeleri yatırım hamlesiyle birlikte gözler bir kez daha Çandarlı'ya döndü.

Çandarlı'daki dev limanın tamamlanmasıyla birlikte liman arkası alanda takribi 15 bin dönüm alanda kurulacak olan mega endüstri bölgesiyle birlikte İzmir'de 20 binden fazla kişiye de yeni iş imkanı doğacak.

ARAZİ DEĞERİ ARTACAK

İzmir-İstanbul Otoyolu ile birlikte değerine değer katan bölgede gerçekleşecek mega endüstri sanayi hamlesi, gayrimenkulü olan vatandaşlara da, mülk değerini yükselterek katkı sağlayacak. Öte yandan Çandarlı'da gerçekleşecek yatırım öncesinde 24 Haziran'dan sonra kurulacak yeni Meclis'te Zeytin Kanunu ile ilgili de düzenleme yapılması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER