banner51

'Kurumsallaşma Olmadan Bağımsız Denetim Zor'

Meridyen Kurumsal Çözüm ve Bağımsız Denetim Yönetim Kurulu Başkanı Muhiddin Altuntaş, kurumsallaşmanın olmadığı alanlarda bağımsız denetim yapılmasının zor olduğuna dikkat çekti.

'Kurumsallaşma Olmadan Bağımsız Denetim Zor'
 
Denetim sektöründe kamu ve özel kesimden uzmanların bir araya gelerek kurdukları Meridyen Kurumsal Çözüm ve Bağımsız Denetim, "Bağımsız Denetim" ve "Türkiye Finansal Raporlama Standartları" konusundaki ulusal ve uluslararası son gelişmeler ile yenilikleri içeren 2 günlük bilgilendirme toplantısı yaptı.
 
Ankara’da düzenlenen geniş bir katılımlı toplantıda konuşan Altuntaş, Yeni Türk Ticaret Kanunu ile birlikte iş dünyasının önemli bir kesimini ilgilendiren Uluslararası Finansal Raporlama Standartları ile Denetim Standartlarının günümüzde son derece önemli ve vazgeçilmez olduğuna dikkat çekti ve şöyle devam etti:
 
"Bu kapsamda ticari hayatın aktörlerinin konuya son derece önem verip, duyarlılık gösteriyorlar. Ancak, bağımsız denetim görevinin kurumsallaşma olmadan yerine getirilmesi çok zordur. Biz bu bilinçle hareket ederek çok güçlü bir yapı oluşturduk ve bunun gereği olarak da eğitime çok önem verdik."
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2014, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER