Kristal Yağları’ndan Zeytinyağlı Dondurma

Kristal Yağları, zeytinyağı kullanım alanlarında farkındalık yaratmak amacıyla, zeytinyağlı baklavadan sonra zeytinyağlı dondurmayı da farklı bir konsept olarak tüketicilerinin beğenisine sunuyor. Zeytinyağını yalnızca salata veya kahvaltıda değil, kızartmalardan mezelere kadar her yemekte kullanma alışkanlığı kazandırmak üzere pek çok çalışmayı başlatan Kristal Yağları, bu kez çocukların sevgilisi, büyüklerin keyfi dondurma için de kolları sıvadı

Kristal Yağları’ndan Zeytinyağlı Dondurma

Anadolu’da Türk insanına zeytinyağını tanıtmada ve tüketme alışkanlığı sağlamada öncülük eden ve logosundaki vapur nedeniyle bölgede “Vapurlu Yağ” olarak bilinen Kristal Yağları, 80 yıllık deneyimiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Dondurmanın gıda sanayiinde yaygın kullanılan yağlar yerine zeytinyağı ile de yapılabileceğini gösteren Kristal Yağları, Zeytinyağlı Dondurma’sını ilk kez Olivtech Fuarı’nda tüketiciyle buluşturdu.

TAMAMEN DOĞAL

Kristal Yağları, 9 Mayıs’ta kapılarını açan Olivtech Fuarı’ndaki standında gastronominin her alanında zeytinyağının kullanılabileceğini göstermek üzere, zeytinyağı ile yapılan sade dondurmayı misafirlerin beğenisine sunuyor. Hiçbir katkı maddesi içermeyen ve tamamen doğal bir lezzete sahip bu dondurmada süt, süt tozu, şeker, Kristal Yumuşak Doğal Natürel Sızma Zeytinyağı kullanılıyor.

KRİSTAL YAĞLARI HAKKINDA

1938 yılında Anthony Micaleff tarafından İzmir’de kurulan ve Türkiye’nin ilk zeytinyağı markası olan Kristal Yağları, Türkiye’de Riviera zeytinyağını ilk üreten ve ambalajlanmış olarak piyasaya sunan ilk markalardandır. Aynı zamanda yurt dışına ambalajlı ve markalı zeytinyağı ihracatını gerçekleştiren ilk firma olan Kristal Yağları, bugün 25’in üzerinde ülkeye zeytinyağı ihracatı yapıyor.

Kristal Yağları kurulduğu günden bu yana ‘’kaliteli ürün, kusursuz hizmet’’ anlayışını benimsemiştir. Yeni teknolojileri sürekli takip eden Kristal Yağları, 20.000 m2 üzerine kurulu fabrikası ile doğa ile bütünleşmiş ekolojik dengelere ve insan sağlığına duyarlı bir şekilde üretim yapmaktadır.

El değmeden üretim ve ambalajlama yaparak zeytinyağını en sağlıklı saklama koşulu olan cam şişe ve kaliteli teneke ambalajlarda sunan Kristal Yağları, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi’nin kalite kontrol programına dahildir. Kristal Yağları, ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak üretim yapmakta ve TS EN ISO 9001 Kalite, TS EN ISO 22000 Ürün Güvenliği Yönetim Sistemleri belgelerine sahiptir. Kristal Yağları’nın tüm ürünleri Helal Gıda ve Kosher sertifikalıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER