KOSGEB Başkanı Kaplan İstifa Etti

KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan'ın bugün görevinden istifa ettiği ve istifa talebini Bilim Ve Sanayi Bakanı Fikri Işık'a ilettiği öğrenildi.

KOSGEB Başkanı Kaplan İstifa Etti
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) görevinden dün itibariyle görevinden ayrılan Mustafa Kaplan istifa talebini dün Bilim ve Sanayi Bakanı Fikri Işık'a iletti.
 
6.5 yıldır KOSGEB'de Başkanlık yapan Kaplan'ın istifa kararı sonrası bugün izne çıkacağı öğrenildi.
 
Kaplan'dan boşalan göreve Bilim ve Sanayi Bakanlığı’na bağlı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Cevahir Uzkurt'un getirileceği iddia ediliyor.
 
Türkiye genelinde 81 ilde il müdürlükleri bulunan KOSGEB'in 500 milyon TL’lik bir bütçesi bulunuyor. Toplam personel sayısı 1500 kişi civarında.
 
Uzman yardımcısı olarak KOSGEB'de işe başlayan Kaplan'ın 6.5 yıllık başkanlık görevinden sonra istifa kararı almasını 'Kan değişimine gitmek ve kurumun önünü açmak' olarak açıkladığı öğrenildi. Mesai arkadaşları ile vedalaşan Kaplan'ın 'Görevimi yapmanın huzuru içindeyim' dediği öğrenildi.
 
KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan'ın yerine atanacak Cevahir Uzkurt ise Beşir Atalay'ın Kırıkkale Üniversitesi'nden asistanı olduğu iddia ediliyor.
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER