Konut kampanyaları Haziran sonuna kadar uzadı

Konut satışlarını canlandırmak için yapılan kampanya 30 Haziran'a uzatıldı. GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kampanyanın sektöre ivme kazandırdığını vurguladı.

Konut kampanyaları Haziran sonuna kadar uzadı

Konut satışlarını canlandırmak için yapılan kampanya 30 Haziran'a uzatıldı. 

Daha önce kampanyanın 15 Haziran'a kadar devam edeceği açıklanmıştı. 

Gayrimenkul sektörü konut fiyatlarında yüzde 20 indirim kararı almıştı. Peşinat yüzde 5'e çekildi.

Kampanya kapsamında ev almak isteyenler yüzde 5 peşinat ile 120 ay vadeli kredisini 0.98 faiz oranıyla ödeyebiliyor. 

KAMPANYADA NE KADAR KONUT SATILDI?

Kampanya ile ilgili rakamları değerlendiren Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, şunları söyledi: “Yeni kampanya ile yüzde 0.98 faiz oranına ek yüzde 20 indirim fırsatı sunarak, özellikle orta gelir grubuna ev sahibi olma imkanı sağladık. Konut alıcılarının ilgisi sonucu, sadece 3 kamu bankasının verdiği konut kredisi rakamları, bugün itibarıyla 6 milyar TL’ye ulaştı. Bu oranın yüzde 80 olduğunu varsayarak, diğer bankaları da eklediğimizde; bu kısa süre içinde toplam 8 milyarı bulan konut kredisi kullanıldığını söyleyebiliriz." dedi.

"YENİ PROJELERDE BU FİYATLARLA SATIŞ MÜMKÜN OLMAYACAK"

Yetgin ayrıca vatandaşlara bir de uyarıda bulunarak, "Bu güç birliği kampanyasının, hem vatandaşa, hem sektöre, hem ülkemiz ekonomisine katkıda bulunduğuna inanıyoruz. Ev almayı planlayan ancak sınırlı imkanları olan vatandaşlarımız bu fırsatları iyi değerlendirmeli. Ayrıca döviz kurunda yaşanan artışla birlikte yükselen maliyetlerin birçok projeyi etkilemesine rağmen, firmaların fiyatları sabit tutmasından dolayı bu dönem konut alanlar kazançlı çıkacak. Ev sahibi olmak isteyenler bu fırsatı değerlendirmeli çünkü yeni başlayacak projelerde bu fiyatlarla satış yapmak mümkün olmayacak. Tüm bu gelişmeleri değerlendirerek, daha fazla konut alınıcısının yararlanması amacıyla, GYODER, İNDER ve KONUTDER olarak aldığımız ortak kararla kampanyayı 30 Haziran Cumartesi gününe kadar uzatma kararı aldık.”  dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER