Konut fiyatlarında bir ay boyunca yüzde 20 indirim

Konut piyasasını canlandırmak için kamu bankalarının faizi yüzde 0.98'e indirmesinin ardından bir hamle de gayrimenkul sektörünün önde gelen kuruluşlarından geldi. GYODER, İNDER ve KONUTDER konut fiyatlarının yüzde 20 düşürüldüğünü açıkladı

Konut fiyatlarında bir ay boyunca yüzde 20 indirim

24 Haziran seçimlerine giderken Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamaları sonrası konut sektörünü hareketlendirmek için kamu bankaları konut faizini yüzde 1'in altına indirmişti.

Hükümetin seçim hamlesine Gayrimenkul sektöründen de destek geldi. Gayrimenkul piyasasından önemli isimler konut fiyatlarını bir ay boyunca yüzde 20 düşürdüklerini açıkladı.

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) ve Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği’nin (KONUTDER) ortak düzenlediği basın toplantısında verilen bilgiye göre bu üç derneğin üyeleri satttıkları konutların fiyatını yüzde 20 düşürdü.

İndirimli fiyatlar 15 Mayıs- 15 Haziran arası geçerli olacak. İndirimli fiyatlar hem peşin hem de kredili alımlarda geçerli olacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER