Koç Grubu İzmir'de Toplandı

Koç Topluluğu’nun 2003 yılından bu yana düzenlediği Anadolu Buluşmaları’nın 23’ncüsü, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Koç Holding CEO’su Turgay Durak ve Koç Holding Grup Başkanları’nın katılımıyla İzmir’de yapıldı. Koç Topluluğu’nun 500’e yakın bayisini bir araya getiren toplantıda konuşan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, "Sonuçlara odaklanıp hep daha iyiye doğru yürümeyi, yatırım yapmayı ve çok çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.

Koç Grubu İzmir'de Toplandı
Türkiye’nin dört bir yanındaki Koç Topluluğu bayilerini bir araya getirerek görüş alışverişinde bulunmak ve fikir üretmek amacıyla düzenlenen Anadolu Buluşmaları’nın 23’ncüsü İzmir’de gerçekleşti. Koç Topluluğu’nun 500’e yakın bayisinin bir araya geldiği Anadolu Buluşmaları’na Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Koç Holding CEO’su Turgay Durak ve Koç Holding Grup Başkanları da katıldı.
 
Toplantının açılış konulmasını yapan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Türkiye’nin iki kıtayı birleştiren inanılmaz fırsatlarla dolu bir coğrafyada yer aldığını vurgularken, bölgenin uzun vadeli bir değişim ve dönüşüm sürecinde olduğuna dikkat çekti. Mustafa V. Koç şunları söyledi:
 
"Yakın coğrafyamızda yaşananlar gösteriyor ki, ’barış, demokrasi, insan hakları ve kalkınmadan’ biri olmadan diğeri olmuyor. Koç Topluluğu, Kurucumuz Merhum Vehbi Koç’un düsturu ile her zaman öncelikle ülkemizin kalkınması için çalışmayı ilke edinmiştir ve ne mutlu ki, Kurucumuzun hayallerinin de ötesinde bir başarı yakalamıştır. Topluluğumuz geçtiğimiz iki yılda toplam 11,3 milyar TL yatırıma imza atmıştır. 2014 yılının ilk yarısında gerçekleşen kombine yatırımlarımız bir önceki yıla göre yüzde 8 artarak 2,8 milyar TL olmuştur."
 
2013’TE 677 MİLYON TL AR-GE HARCAMASI
 
Koç Holding CEO’su Turgay Durak ise konuşmasında, Koç Topluluğu’nun 88 yıllık tarihinde her zaman uzun vadeli bir bakış açısı ile yatırımlarını gerçekleştirirken, ülkemiz için yaratılan katma değeri sürekli artırmayı hedeflediğine dikkat çekti. Durak şöyle konuştu:
 
"Bu hedefle şirketlerimiz, faaliyet gösterdikleri sektörlerde teknoloji ve inovasyona öncülük ederek, hem ülkemizde hem de uluslararası arenada rekabet gücünü daima geliştirmiştir. Bu kapsamda bu yıl da Ar-Ge yatırımları ve patent geliştirme konusundaki liderliğimizi koruduk. Topluluğumuz, Türkiye’nin özel sektör Ar-Ge harcamasının yaklaşık yüzde 10’unu gerçekleştiriyor. Şirketlerimizin Ar-Ge yatırım harcamaları 2010 - 2013 arasında yıllık ortalama yüzde 21 artarak 2013’te 677 milyon TL’ye ulaştı, toplam Ar-Ge personeli sayısı 3 bini aştı. Topluluk olarak, yurtiçinde Pazar paylarımızı çeşitlendirmeye ve rekabet gücümüzü artıracak, fark yaratacak yatırımları planlı ve uzun vadeli bir bakış açısıyla gerçekleştirmeye devam ediyoruz."
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER