banner9

Kırıkkale'de Sucuk Kuyruğu

Kırıkkale’de kurbanlıklarını kesenler, etlerin bir kısmını sucuk olarak değerlendirmek üzere baharatçılara ve kasaplara akın etti. Piyasada çeşitli marka sucukların kilosu 20 ile 30 TL arasında değişirken, vatandaşlar etleri sucuk yaptırarak kilosunu 6 TL’ye mal ettiriyor.

Kırıkkale'de Sucuk Kuyruğu
 
Kırıkkale’de baharatçılık yapan İhsan Ünlü, el değmeden sucuk yapma imkanına sahip olduğun ubelirterek, "Sucuk için önce kuşbaşı olarak et, daha sonra kıyma çekilmesi gerekiyor. Dededen kalma mesleğimizi yerine getirirken kısıtlı bütçeye sahip vatandaşlarımız için hazırladığımız sucuklar piyasadaki sucuklara oranla daha ucuza ortaya cıkmış oluyor. Vatandaşlarımızın etlerini daha uzun süreli muhafaza etmeleri için sucuk yapıyoruz. Baharatı işçiliği, her şeyi içinde bize ait olmak üzere kilosunu 6 TL yapıyoruz. Bayram sonuna kadar 15-16 ton arasında sucuk yapmamız söz konusu. 6 makine ile hizmet veriyoruz. Vatandaşlar sabahın erken saatinden itibaren hem kıyma çektiriyorlar, Hem de sucuk yaptırıyorlar" dedi.
 
Vatandaşlar ise piyasada satılan sucuğun pahalı olduğunu, kurban etlerinden yaptırmanın daha uygun olduğunu belirtirlerken,"Piyasada satılan sucuklar birbirini tutmuyor. Aynı zamanda ucuza getirmek için baharatçılara koşuyoruz ve bu bizi memnun ediyor. Kış boyunca çoluk çocuk sucuk yeme imkanımız oluyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2015, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER