KESİAD'ın yeni döneminde ilk icraat: TÜSİAD'ın izinden gitti

Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurulda önceki dönem KESİAD Yönetim Kurulu başkan yardımcılığı görevini yürüten ve oybirliği ile yeni Başkan seçilen Haluk Meriç'in ilk icraatı KESİAD'ın ismini değiştirmek oldu

KESİAD'ın yeni döneminde ilk icraat: TÜSİAD'ın izinden gitti

Türkiye Sanayici İş Adamları Derneği(TÜSİAD), adından 'adamları' ifadesini çıkararak bir ilke imza atmasının ardından KESİAD da değişikliğe giderek Türkiye'de bu alanda öncülük yapan sivil toplum kuruluşlarından biri oldu. KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Meriç, kadına şiddete dikkat çekmek ve kadınların olmadığı bir ekonominin büyüyemeyeceğine vurgu yapmak için dernek ismini değiştirdiklerini söyledi.  

Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği olarak değişen isim ile


"CİNSİYET EŞİTLİĞİNE ÖNEM VERİYORUZ"

Toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekerek kadının iş yaşamında olmasının ekonomiye büyük artılar katacağını anlatan KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Meriç, bu kapsamda yeni yönetimde daha fazla kadın üye olmasına özen gösterdiklerini ifade etti. Toplumun yarısını oluşturan kadınların gelişmiş ülkelerde iş yaşamında daha aktif rol aldığını belirten Meriç, "Sadece iş yaşamında değil, hayatın her alanında kadınların daha fazla yer alması en büyük temennimiz. Kadının her alanda aktif olmadığı bir ülkenin kalkınmasının mümkün olmayacağına inanıyoruz. Gelişmiş ülkelere baktığımızda kadının aktif olduğu alanlarda başarının daha fazla olduğunu ve bu sayede ülkelerin gelişmişlik düzeyinin arttığını çok açık bir şekilde görebiliyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliğine önem veren bir yönetim anlayışıyla aldığımız karar doğrultusunda Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği olan ismimizi değiştirerek, Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği adıyla faaliyetlerimize devam edeceğiz" diye konuştu.


"ÜRETEN SANAYİ, BÜYÜYEN EKONOMİ"

Yabancı dil bilen, üniversite mezunu, daha fazla kadının yer aldığı genç ve dinamik bir ekip kurduklarını ifade eden Meriç, sadece bir dönem görev alacağını ve bu süre içinde kadınların ön planda olduğu projeler geliştireceklerini belirtti. "Üreten Sanayi, Büyüyen Ekonomi" sloganıyla daha faal bir dönem hedeflediklerini de söyleyen Meriç, proje grupları oluşturacaklarını ve bu kapsamda Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KESİAD) olarak ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER