İZTO'da sürpriz gelişme: Demirtaş'ın makam aracına alıcı yok

İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener'in tasarruf hamlesiyle satışa çıkarılan eski Başkan Demirtaş'ın kullandığı makam aracına belirlenen sürede yeterli teklif gelmedi

İZTO'da sürpriz gelişme: Demirtaş'ın makam aracına alıcı yok

İzmir Ticaret Odası'nda (İZTO) 14 Nisan günü yapılan seçime tek aday olarak girerek başkan seçilen Mahmut Özgener'den çarpıcı bir tasarruf hamlesi gelmişti.

Özgener görev başında makam aracı yerine kendi aracını kullanmayı tercih ederken, İZTO kurumun Özgener'den önceki başkanı Ekrem Demirtaş'ın kullandığı makam aracını ihale usulüyle satışa çıkardı.

"YETERLİ TEKLİF GELMEDİ"

2010 model Mercedes S 350 için gazetelere ilan da veren İTO resmi sitesinde ihalenin 14 Mayıs Pazartesi günü ihaleyle satılacağını duyurdu. Ancak kapalı zarf usulüyle yapılan ihalede araç için herhangi bir teklif gelmedi.

Demirtaş'ın makam aracına yeterli talip çıkmamasının ardından gazetelere yeniden ilan veren İTO Yönetimi ihale süresini de 22 Mayıs Pazartesi gününe kadar uzattığını duyurdu.

Resmi sitede yapılan açıklamada, "İzmir Ticaret Odası'nca 35 TC 501 PLAKALI Yönetim Kurulu Başkanlık makam aracının satış yapılması işi konulu ihaleye yeterli teklif gelmemesi sebebi ile teklif verme süresi 21.05.2018 Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar uzatılmıştır" denildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER