banner51

İzmirliler Altınla Buluşacak

Vatandaşın "Düştü mü, yükseldi mi?" sözleriyle sık sık ilgisini çeken ve özellikle yaz sezonunda evliliklerin yoğunlaşmasıyla toplumun her kesiminin kapısını aşındırdığı altın sektöründen ve kuyumculardan İzmirlilere müjdeli haber geldi.

İzmirliler Altınla Buluşacak

Burak Cilasun / Ben TV

İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Turgay Baransel, Ben TV'ye özel açıklamalarda bulundu. Kuyumculuk sektörünün İzmir'de hem yeni yıl öncesinde hem de Ocak ayında vatandaşlarla büyük indirimler yoluyla buluşacağını söyleyen Baransel, bir de festival müjdesi verdi.

Baransel şöyle konuştu;

"26-31 Ocak tarihleri arasında İzmir’de Gold Fest adı altında dev bir indirim kampanyası yapacağız. Şehirdeki tüm kuyumcular pırlantada yüzde 50’ye varan, altında da yüzde 25-30 aralığında indirim uygulayacak. O hafta bir yüzükten 50 lira kazanıyorsak 20 lira kazanacağız. İşçilik ücretlerimizden fedakarlık yapacağız. 400 liralık bir yüzüğü o gün 300 liraya alabileceksiniz. Yine 23-26 Ocak tarihleri arasında JEWEX Fuarı gerçekleştirilecek. Tüm Türkiye’deki oda başkanları İzmir’de buluşacak. Fuarın bitiminde de Gold Fest ile halkımızla buluşacağız. Ayrıca “Kemeraltı Günleri” kapsamında yeni yıla girerken piyasada bir hareketlilik bekliyoruz. "

"Vatandaşın altınla barışmaya ihtiyacı var"

Altın fiyatlarının düşük seyrettiği şu günlerde yatırımcıların da ellerini çabuk tutması gerektiğini söyleyen Baransel, küçük yatırımcı için de bir örnek verdi;

"Vatandaşın altın ile barışmaya ihtiyacı var. Bakın cebinizde 150 lira parayı 1 hafta tutamazsınız. Bu mümkün değildir. Ancak bir çeyrek altın aldığınız anda o para artık kenarda durmaya başlar. Altın paradan daha geçerli bir akçedir. Bir de vatandaşın altın yatırımı konusunda yanıldığı bir nokta var. Televizyonda darphane fiyatını açıklıyorlar. Darphane fiyatlarıyla dükkan fiyatları arasında fark oluyor. Bunu anlatmakta sıkıntı çekiyoruz. Yine de fiyatlarımızı elektronik tablolarla tüm dükkanlarımızda yansıtmak için elimizden geleni yapıyoruz. " 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER