banner51

İzmir'in Gururu Ender Yorgancılar!

TOBB Genel Kurulu’na Ege Bölgesi Sanayi Odası damgasını vurdu. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, ikinci kez TOBB Yönetim Kurulu’na seçildi. Sanayi Odaları Konseyi’nde de EBSO 5 üye ile temsil ediliyor.

İzmir'in Gururu Ender Yorgancılar!
Ege Bölgesi Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin “Türkiye’nin Birliği” temasıyla gerçekleştirilen 69. Genel Kurulu’nda yine ağırlığını korudu. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ve Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yeniden başkan seçildiği Genel Kurul’da, EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar da yeniden TOBB Yönetim Kurulu Üyesi oldu. EBSO’da 25 yıl aradan sonra Yönetim Kurulu Başkanlığı için tek liste ile seçime giren ve üst üste iki seçim kazanan ilk isim olan Yorgancılar, TOBB Yönetim Kurulu’na da aynı başarıyı tekrlayan EBSO Başkanı oldu. TOBB Yönetimi’nde İzmir’in temsilcisi Yorgancılar ile EBSO, üç dönem üst üste kesintisiz olarak da yerini korumuş oldu. 2005-2009 döneminde EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Taşkın TOBB Yönetim Kurulu’nda yeralmıştı. Önceki dönemlerde de EBSO Yönetim Kurulu Başkanları Atıl Akkan ile Kani Aydoğdu da TOBB Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmışlardı.
 
Türkiye genelindeki 365 Oda ve Borsa’dan toplam 1734 delegenin katıldığı genel kurulda TOBB Konseyleri için yapılan seçimde de EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gökçüoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Tezcan, Meclis Başkan Yardımcısı Hakkı Attaroğlu ile Meclis Üyeleri Metin Akdaş ve Mesut Kanat 30 kişilik Sanayi Odaları Konseyi’nin asil üyeleri oldu.
 
Tam kadro
 
Ege Bölgesi Sanayi Odası’nı, Ankara’daki TOBB Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ender Yorgancılar Başkanlığında, Nedim Uysal, Mustafa Dirin, Mustafa Güçlü, Kenan Lider, Hüseyin Uğur, Ahmet Taşpınar, İbrahim Gökçüoğlu, Haluk Tezcan, Metin Akdaş, Cemal Altıntaş, Nejat Özduran, Hakkı Attaroğlu, Ertaç Karagözlü, Davut Yanık, Mesut Kanat, Kürşad Yuvgun, Işın Yılmaz, Temel Aycan Şen, Aytekin Öztaş ve Hatice Suzan Erman’dan oluşan delege heyeti temsil etti.
 
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2013, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER