İzmir'in turizm cennetinde kimsecikler kalmadı!

Çeşme ilçesinde, tatilciler oy kullanmak için tatillerine ara verince Çeşme ve Alaçatı sokakları bomboş kaldı

İzmir'in turizm cennetinde kimsecikler kalmadı!

Bayram tatili ve sonrasında yaklaşık 700 bin kişiyi ağırlayan Çeşme, 24 Haziran seçimlerinde oy kullanmak için tatiline ara veren tatilciler nedeniyle bomboş kaldı. Bayram tatilinde yüzde yüz doluluğa ulaşan oteller büyük ölçüde boşalırken, yoğun hareketlilik yaşanan Çeşme ve Alaçatı sokakları sessizliğe büründü. Bayram tatilinde ve hafta sonlarında yer bulmakta zorlanılan kafe, restoran ve barlarda da masalar bomboş kaldı.

Çeşme'nin plajları da yaz mevsiminde alışık olunmadık bir şekilde boş kaldı. Alaçatı'daki bazı hediyelik eşya büfeleri ise tatilciler Çeşme'den ayrıldığı için dükkanlarını açmadı. Çeşme Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yayınladığı "Kapalıyız, oy kullanmaya gittik döneceğiz. Geleceğimiz için herkesi 24 Haziran'da ikametgahında oy kullanmaya davet ediyor, sonra Çeşme'ye bekliyoruz" yazılı paylaşımın etkili olduğunu söyleyen Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, oy kullanmak için ikametgahlarına dönen tatilcilere teşekkür etti. Ayrıca, Başkan Dalgıç, ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşıyan 24 Haziran seçimleri için tatile verilen molanın ardından tatilcileri Çeşme'de en iyi şekilde ağırlayacaklarını söyledi. Türkiye'nin önde gelen tatil beldelerinden Çeşme’de plajlar ve oteller seçim dolayısıyla boş kaldı.

ÇEŞME DE SANDIK BAŞINDA

İzmir'in turistik ilçesi Çeşme ilçesinde de vatandaşlar erken saatlerden itibaren sandık başına gitti.

Plaj terliği, havlusu ve şortuyla oy kullanan vatandaşlar, deniz keyfini ise seçimler için erteledi.

İlçenin önemli plajlarından Ilıca, sezonun en sakin günlerinden birini geçirdi. Diğer plajlarda ise şezlonglar boş kaldı.
İlçedeki otellerde ise ağırlıklı olarak yabancı turistler konakladı.

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, seçim nedeniyle ilçedeki bütün plajların boş olduğunu söyledi.
 

Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Yakup Demir ise seçim dolasıyla hem otellerin hem de ilçenin turizm anlamında en sakin günlerinden birini geçirdiğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER