İzmir'e talih kuşu

13 yıldır kapalı olan, İzmir’in turizmdeki gözbebeği Fransız Tatil Köyü’ne, başta İspanyollar olmak üzere pek çok yabancı yatırımcı, işletmek için başvurdu

İzmir'e talih kuşu

Türkiye'nin ilk tatil köylerinden olan ancak 13 yıl önce kapılarını kapatan Foça'daki Fransız Tatil Köyü için Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın açtığı ihaleye yabancı yatırımcılar da ilgi gösterdi. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, "Burası son derece bakir, güzel bir botaniği olan, Türkiye'nin nadide köşelerinden biri. Burası için ısrarlı olan şirketler var, çeşitli ülkelerden talepler geliyor, bunlardan bir tanesi de İspanyollar" dedi.

Fransız Tatil Köyü'nün faaliyete girmesiyle İzmir turizmine can geleceğini vurgulayan İşler, tesisin yeniden hizmete açılmasını dört gözle beklediklerini dile getirdi. Doğal güzelliğinin yanında temiz deniziyle dikkati çeken tatil köyü, şimdilerde sokak hayvanlarına ve yaban hayatına ev sahipliği yapıyor. Havuzunda yılanların ve kurbağaların yüzdüğü, camların kırıldığı, binaların sarmaşıklarla kaplandığı tesis, eski günlerine dönmek için alıcılarını bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER