İtalyan Ayakkabı Devlerine Türk Kancası

Ziylan Grup, Avrupalı bir fon ile yüzde 50-50 ortaklık için sözleşme imzaladı. Grubun Başkanı Mehmet Ziylan, İtalya'da kadın ayakkabısı, spor ayakkabı ve perakende zinciri olmak üzere üç marka daha satın almak için görüştüklerini açıkladı.

İtalyan Ayakkabı Devlerine Türk Kancası

Ayakkabı perakendeciliği alanında faaliyet gösteren Polaris ve Flo'yu bünyesinde bulunduran Ziylan Grubun Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan, Avrupalı bir fon ile yüzde 50-50 ortaklık için gizlilik sözleşmesi imzaladıklarını açıkladı.

Ziylan, Reuters'a yaptığı açıklamada, "Birden fazla Avrupalı fon ile ortaklık için görüşüyoruz, ancak birinde ileri aşamaya geçerek gizlilik sözleşmesi imzaladık, yüzde 50-50 ortaklık için görüşüyoruz" dedi.

İtalya'da kadın ayakkabısı, spor ayakkabı ve perakende zinciri olmak üzere üç marka daha satın almak için görüştüklerini belirten Ziylan, bunlardan en az birinin alımının bu yıl tamamlanacağını ifade etti. Ziylan ayrıca 2013'te Türkiye dışına çıkarak Ortadoğu ve Rusya başta olmak üzere yurtdışında da mağazalaşmaya başlayacaklarını ifade etti.

En son İtalyan Lumberjack'i satın alan Ziylan Grup'a ait Polaris ve Flo'nun Türkiye çapında 243 mağazası bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2012, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER