banner24

İspanyollar ve İtalyanlar Geliyor

Laleli kendi ‘Fashion shopping’ini yapıyor.

İspanyollar ve İtalyanlar Geliyor

Türkiye’nin en güçlü ‘alışveriş turizm merkezi’ Laleli, 28 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında Fashion Shopping (alışveriş festivali) yapacak. LASİAD’ın 15’inci yılı nedeniyle gerçekleşecek festivalde Şebnem Schaefer, Deniz Akkaya başta olmak üzere çok sayıda manken Mesih Paşa Caddesi’de kurulacak 150 metrelik podyumdaki defilede Laleli markalarını tanıtacak.

Laleli artık eski Laleli değil. Bir taraftan küresel markalarla yarışan Laleli’nin çıkardığı markalar dünyaya mağazalarıyla yayılırken diğer taraftan da Laleli’de mağazası olmayan birçok marka burada mağaza açmaya başladı. Laleli 28 Mayıs 2 Haziran tarihleri arasında Fashion Shopping (alışveriş festivali) yapacak. Şebnem Schaefer ve Deniz Akkaya başta olmak üzere çok sayıda manken Mesih Paşa Caddesi’nde podyuma çıkacak. Laleli Sanayici ve İş Adamları Derneği (LASİAD) Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, “Laleli’de yıllık ortalama 7-8 milyar dolarlık bir alışveriş hala devam ediyor. Merter, Osmanbey, Denizli, Kahramanmaraş gibi bölgeler büyük ölçüde bizimle devam ediyor” diyor.

Peki Laleli’de şu anda hangi ülkenin vatandaşları çok alışveriş yapıyor? Cevap “Ruslar elbette yine bir numara ama son 1 yıldır İspanyollar, Yunanistan’dan gelenler ve İtalyanlar çok alışveriş yapıyor. Çünkü Avrupa’daki kriz bu ülkelerde çoksayıda küçük üreticinin iflasına neden oldu ve birçok mağaza ürün tedarikinde bize yöneldi” şeklinde oluyor. Başkan Eyyüpkoca “Gizia, Adil Işık, Colins, Romano Botta, Sabri Özel v.s. Laleli markaları. Ama son yıllarda Laleli’den çıkmamış ama buradaki potansiyeli gören Türk markaları da buraya geldi. Mesela; Coton en büyük mağazasını Laleli’de açtı. Ramsey, Kemal Tanca, İnci, Laleli’ye geldiler” diyor. Başkan Eyyüpkoco, son yıllarda Afrikalı akınını da ekliyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2012, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER