İnsanlar Güvenlerini Kaybetti

Coca Cola CEO'su Muhtar Kent 'İnsanlar sadece devlete olan inançlarını değil, okullara, STK'lara hatta dini kurumlara bile inancını kaybetti. Dünyanın her yerinde bu güven ortamını oluşturmaya çalışmalıyız' dedi.

İnsanlar Güvenlerini Kaybetti

Coca Cola Company Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Muhtar Kent, "Tüketiciler verilen sözlerin tutulmasını bekliyorlar. Markalarımız bizim tüketicilerimize verdiğimiz sözlerdir. Eğer iyi bir marka vaat ise harika bir marka tutulmuş bir vaattir" dedi. Kent, Tüketim Ürünleri Forumu Küresel Zirvesi açılışında yaptığı konuşmada, bu forumda iş dünyasının liderlerinin bulunduğunu belirterek, burada bulunmaktan mutluluk duyduğunu ve ilk defa bir zirveyi iki kıta üzerinde düzenlediklerini kaydetti.

Dinamik tüketici ürünleri şirketleri, perakendeci şirketler olarak sürdürülebilir büyüme için sorumluluk alması gerektiğini ifade eden Kent, "Bu salonda, 3 trilyon dolarlık değeri temsil eden şirketlerin temsilcisi olarak bir araya geldik. Biz bir ülke olsaydık, dünyanın 5. büyük ülkesi olurduk. Bizler dünyanın çeşitli yerlerinde büyümeyi başka imkanlarla gerçekleştiremeyecek biçimde ciddi etkileyebilecek bir konumdayız. İstanbul çok gelişmiş batı dünyası ile yükselmekte olan Asya, Orta Doğu ekonomilerinin buluştuğu bir şehirdir. Barış, iyi niyet ve istikrar açısından İstanbul iyi bir konumda bulunuyor" diye konuştu.

Kent, büyüme için gereken formülü açmada önemli ip uçlarına sahip olunacağını anlatarak, şunları aktardı: "Şu anda çeşitli ekonomik ve sosyal sorunlarla karşı karşıyayız. Dünyanın birçok yerinde orta sınıf hızla büyümeye devam ediyor. Dünyamız daha müreffeh, eğitimli ve barış dolu bir hale geliyor. İnsanların ortalama yaşam süresinin 1970'li yıllara göre, yüzde 20 uzadığını görüyoruz. Antibiyotikler, aşılar çok daha erişilebilir durumda. Büyük silahlı çatışmalarda 1980'li yıllardan bu yana 3'te 1'lik azalış yaşandı.

Kadınlar, gelişmek için daha fazla fırsata sahip. İnsanlar daha önce görülmemiş bir biçimde bir araya gelebiliyorlar. Akıllı telefonlar sayesinde elimizin altındaki bilgisayar gücü Apollo Astronotları'nın kullandığı bilgisayar gücünden daha fazla. Hepimiz kendi şirketlerimizle gurur duymalıyız. Milyarlarca insan için daha iyi yaşam ortamı hazırlamasından gurur duymalıyız."

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2012, 09:30
YORUM EKLE

banner47