banner24

INELEX İzmir'de Başlıyor!

INELEX 2012 8. Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarı, İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda 25-27 Mayıs 2012 tarihlerinde gerçekleşecek. İki yılda bir düzenlenen sektörün Ege Zirvesi bu senede Türkiye ve dünyanın dört bir yanından profesyonelleri ağırlanacak. Organizasyonun katılımcılara yeni pazarlar sunduğuna dikkat çeken Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele, ziyaretçilere ise son teknoloji ve yeni uygulamalar hakkında da güncel bilgi edinme fırsatı yaratılacağını söyledi.

 

INELEX 2012 8. Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarı; Türkiye ve dünyanın dört bir yanından Asansör Aksamı Üretici ve Tedarikçilerini, Asansör Taahhüt Firmalarını müteahhitleri, mimarları, mühendisleri, emlak yatırımcılarını, kamu yöneticilerini, yerel yöneticileri, bina yöneticileri ve akademisyenleri son teknoloji ile buluşturacak. Katılımcılar stantların da insan, yük ve hasta asansörleri, yürüyen merdiven, hidrolik asansör ve aksamları ile hizmetlerini sergileyecekler.
Efor Fuarcılık tarafından  Asansör Sektörel Gelişim Platformu (ASGEP), Ege Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (EAYSAD), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Odası (İZTO) ve Küçük ve Orta ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteği ile düzenlenen INELEX 2012 Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarı, İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda 25 Mayıs 2012’de başlayacak. Katılımcılarına ve ziyaretçilerine 3 önemli iş gününün sunulacağı organizasyona bu sene sektörden seçkin 134 firma katılacak. Bir önceki fuar organizasyonuna göre katılımcı sayısı ve alan kullanımı yüzde 40 oranında artış gösterecek.
Dünyanın büyük endüstri merkezlerinde yapıların gökyüzüne doğru yükselmesinde asansörlerin önemli bir yeri olduğuna dikkat çeken Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele, insan hayatının bir parçası haline gelen asansörlerde en önemli noktanın insan hayatı ve emniyeti olduğunu söyledi. Eyigele sözlerini şöyle sürdürdü, “Teknolojinin baş döndüren gelişimi insan hayatını kolaylaştırdı. Günlük hayatın vazgeçilmezleri arasına giren Asansör ve Asansör teknolojilerinden beklentiler arttı. Son dönemde yapılan büyük konut projelerindeki kalite asansör teknolojisine de yansıyor. Şimdi artık asansörler yapılan konutlar gibi akıllı, ekolojik ve güvenlik sistemi de üst düzeyde. Çıta öylesine yükseldi ki akıllı asansörler, bina sakinini, kişisel bilgilerinin depolandığı güvenlik aparat okuyucusu ile tanıyor ve hangi kata gideceğini dahi biliyor. Elektro mekanik ve görsel bileşenlerden oluşan ve modern dünyanın olmazsa olmazlarından olan asansörlerin gün geçtikçe önemi ve teknolojik değişimi artmaktadır. Küreselleşme ile birlikte her geçen gün serbestleşen ticaret anlayışı ile değişen ve gelişen teknolojinin tüm olanaklarından faydalanarak doğru yaklaşımlar verimli iş ve yüksek kalite ile eksiksiz hizmet almak nihai tüketicilerin tercih nedenini oluşturuyor. Asansör sektörümüz gerçekleşecek INELEX 2012 Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarı’nda geldikleri son noktayı ortaya koyacaklar.  Global dünyaya ayak uydurduklarını gelişen pazara hakim olma güçlerinin olduğunu bir kez daha kanıtlayacaklar. Efor Fuarcılık olarak yaptığımız titiz bir çalışmayla Türkiye ve dünyanın dört bir yanından Asansör Aksamı Üretici ve Tedarikçilerini, Asansör Taahhüt Firmalarını müteahhitleri, mimarları, mühendisleri, emlak yatırımcılarını, kamu yöneticilerini, yerel yöneticileri, bina yöneticileri ve akademisyenleri sektörün Ege Zirvesi niteliğindeki fuarımızda buluşturacağız. Katılımcılarımız 3 önemli iş gününde önemli fırsatları yakalayacaklar. Ziyaretçilerimiz önemli kararlarını bu organizasyonda verecekler”.
Katılımcılar kurdukları özel standlarında Tahrik Sistemleri, Dişlili Makinalar, Dişlisiz Makinalar, Asansör Motorları, Hidrolik Güç Üniteleri ve Pistonlar,Hidrolik Asansör Bileşenleri,Hız Regülatörleri ,Saptırma Makaraları, Tamponlar, Kumanda ve Sinyalizasyon Sistemleri, Güç Tabloları ve Ana Şalter, Asansör Kumanda Tabloları, İnverter ve Enkoderler, Röle, Kontaktör ve Aksesuarları, Kuyu Bilgi Sistemleri, Kuyu Aydınlatması, Güç Kesintisinde Kata Getirme Sistemi, Kabin Kasetleri ve Kat Kasetleri, Kablolar ve Bükülgen Kablolar, Boy Fotoseller ve Işın Perdeleri, Aşırı Yük Ölçme Sistemleri, Revizyon Kutuları, Alarm ve İletişim Sistemleri, Yolcu ve Yük Kabinleri, Hastane Asansör Kabinleri, Yüksek Hız Asansör Kabinleri, Panoramik Kabinler, Araç Asansör Kabinleri, Kapılar, Kat Kapı Mekanizmaları, Kat Kapı Panel ve Kasaları, Kat Kapı Kilitleri, Kat Kapı Amortisörleri ve Lirpompları, Kabin Kapı Mekanizmaları, Kabin Kapı Panelleri, Ray ve Aksesuarları, Kabin ve Karşı Ağırlık Karkasları, Güvenlik Tertibatları, Patenler, Ses İzolasyon ve, Titreşim Kesici Lastikler, Karşı Ağırlık Karkasları ve Blokları, Askı Halatları ve Dengeleme Aksesuarları, Halatlar ve Aksesuarları ve Dekorasyon Malzemelerini sergileyecekler. Ziyaretçiler ve katılımcılar sektörel gelişim ve sorunların ortaya konulacağı panellerde bilgilerini güncelleyecekler.
25-27 Mayıs 2012 tarihlerinde İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nın da gerçekleşecek INELEX 2012 8. Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarı kapsamında 1- 2 ve 3 nolu salonlar kullanılacak. 3 gün süre ile devam edecek organizasyon 11:00 ile 19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Yerli ve yabancı sektör profesyonellerinin büyük ilgi göstereceği organizasyonu yaklaşık 10 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.  
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2012, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER