Hotel Ekipmanları Fuarı 27'nci Kez Açıldı

Antalya’da 27’ncisi düzenlenen Hotel Ekipmanları Fuarı başladı. Bu yılki fuarda 18 bin metrekare alanda 410 firma ve 3 bin 500’e yakın marka yer alıyor.

Hotel Ekipmanları Fuarı 27'nci Kez Açıldı
ANFAŞ Expo Center’da 13-16 Ocak tarihleri arasında düzenlenen 27’nci Hotel Ekipmanları Fuarı’nın açılışı yapıldı. Açılış, Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Badak, çeşitli kamu kurum temsilcileri ve turizm sektöründen isimlerin katılımıyla yapıldı. Fuara ilişkin bilgi veren ANFAŞ Genel Müdürü Alparslan Baki Ertekin, 13-16 Ocak tarihleri arasında açık kalacak fuarda 410 firma ve 3 bin 500’ün üzerinde markanın sergilendiğini söyledi.
 
Fuar süresince konaklama ve ağırlama sektörünün ihtiyaç duyacağı tüm ürün gruplarının sergileneceğini belirten Ertekin, her yıl yatırımcı ve otel yöneticilerinin yüksek katılımıyla yaklaşık 35 bin profesyonel ziyaretçinin geldiği fuarda, yurtdışı ve yurtiçinden profesyonel ziyaretçilerin ikili iş ilişkileri kurabileceği özel görüşmelerin de gerçekleştirildiğini söyledi.
 
SATIN ALMA HEYETYERİ
 
Fuara Almanya, Azerbaycan, BAE, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Irak, İran, İtalya, Katar, Kazakistan, Kosova, KKTC, Makedonya, Mısır, Nijerya, Rusya, Suudi Arabistan, Tunus ve Ürdün’den satın alma heyetleri katılıyor. Ayrıca İtalya, Almanya ve Dubai’den temizlik ve otel ekipmanları firmaları ürünlerini ve hizmetlerini sergiliyor.
 
ALTIN KEP YARIŞMASI
 
Fuar kapsamında bu yıl Şefler Birliği’nin öncülüğünde 9’uncu kez Uluslararası Altın Kep Aşçı Yarışması düzenleniyor. İlk yıllarında 60 katılımcıyla bu yarışmanın başladığını belirten Şefler Birliği Başkanı Fahri Telli, bu yıl yarışmacı sayısının 1500’e yaklaştığını ve 11 kategoride düzenlendiğini söyledi.
 
YÖRESEL LEZZETLER
 
Fuarda Türkiye’deki yöresel lezzetlerin öne çıkarılması, sektörde ve ülkede bu konuyla ilgili farkındalık yaratılması amacıyla Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu tarafından ’Geleneksel Yöresel Lezzetler Bululması’ etkinliği de düzenleniyor. Fuar süresince Türkiye’nin farklı yörelerinden orijinal hazırlanmış ürünler doğal şekilleriyle sunulacak. İlk gün Doğu Anadolu, ikincin gün İç Anadolu, üçüncü gün Karadeniz, dördüncü gün de Ege-Akdeniz ve Marmara lezzetlerinin sunumu olacak.
 
10 FARKLI MİMARİ
 
Fuara katılan firmaların ürünleri kullanılarak bu yıl bir ilke daha imza atıldı. Antalya’nın önde gelen iç mimarları tarafından tamamen fuardaki ürünlerin kullanımıyla ’Hotel Design Show’ etkinliği adı altında 10 farklı otel odası birebir proje olarak uygulandı. 1400 metrekarelik bölümde oluşturulan 10 farklı konseptteki otel odası tasarımları beğenilirken, bu yılki tema ise ’çiçek’ olarak belirlendi.
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER